Zimski sportovi

Schild prva, Janica i "Gips" na postolju

Branimir Korać • nedjelja, 08.01.2006.

U režiji Ante Kostelića Janica se probila na postolje u Mariboru. Nakon osmog mjesta u prvoj vožnji, Janica je sjajno odradila drugu vožnju i završila kao druga. Pobjednica je ponovno Marlies Schild koja je upisala treći uzastopni trijumf u slalomu...

Slika 3 od 4.

Ante Kostelić napravio je odličan posao između dvije utrke. Stazu za drugu vožnju postavio je tako da bi ju većina skijašica uz dosta muke i hodajući prošla, a tako teška staza najviše je odgovarala naravno Janici. Najbrže vrijeme druge vožnje našoj skijašici donijelo je skok s osmog na drugo mjesto.

Pobjednica je ponovno bila Marlies Schild koja je izbjegla sve "Gipsove" zamke i doskijala do treće uzastopne pobjede nakon Lienza i Zagreba.

Slika 2 od 2.

Janičina druga vožnja bila je savršena. Od samog početka uhvatila je ritam i bez problema došla do cilja. Preuzela je vodstvo sa sekundom i 18 stotinki prednosti nad do tada vodećom Martinom Ertl Renz. I za vrijeme utrke Janica nije vjerovala da će doskijati do postolja, ali situacija se kasnije tako rasplela da je završila kao druga.

Prvo su nakon nje Kristina Koznick, Terese Borssen i Nicole Hosp nanizale dosta pogrešaka u donjem dijelu staze i završile iza u poretku da bi kasnije Tanja Poutiainen, Annemarie Gerg i na kraju Kathrin Zettel morale odustati.

Čak 12 skijašica nije završilo drugu vožnju, a od deset koje su prve startale, sedam ih nije ušlo u ciljnu ravninu. Kada se sve zbroji s prvom vožnjom, ukupno 27 skijašica ostalo je bez plasmana.

Slika 1 od 1.

Nika Fleiss solidno je odradila drugu vožnju i na kraju završila kao 11. Odlično je vozila u gornjem dijelu staze, ali u donjem dijelu sve što je osvojila, izgubila je. Ana Jelušić na kraju je završila na 19. mjestu. Matea Ferk završila je prvu vožnju na 58. mjestu.