Zimski sportovi

Aamodt ušao u olimpijsku povijest

Bernard Jurišić, Petar Plevnik • subota, 18.02.2006.

Norvežanin Kjetil Andre Aamodt pobjedom u superveleslalomu ušao je u povijest Olimpijskih igara, osvojivši četvrto zlato. Srebro je uzeo Austrijanac Heman Maier, broncu Švicarac Ambrosi Hoffman. Naši su bili očekivano prosječni...

Nakon brojnih problema s vremenom i odgađanjem utrke, vjerojatno ni organizatori nisu mogli zamisliti ljepši rasplet današnjeg superveleslaloma. Nakon zlata iz Albertvillea 1992. i Salt Lake Citya 2002, neuništivi Norvežanin Kjetil Andre Aamodt, došao je danas do svojeg trećeg olimpijskog zlata u superveleslalomu, što mu je osma medalja sa Olimpijskih igara!

Vodeći u poretku superveleslaloma u Svjetskom kupu, Hermann Maier, morao se danas zadovoljiti srebrom. Herminnator je priliku za zlato ispustio na gornjem dijelu staze, gdje je za Aamodtom zaostajao 46 stotinki, što je do kraja uspio "skinuti" na 13 stotinki, što mu je bilo dovoljno za srebro.

Sjajan pothvat napravio je Švicarac Ambrosi Hoffmann, koji je na kraju, sa zaostatkom od 33 stotinke za Aamodtom, došao do bronce.

A jedan od glavnih favorita današnje utrke, Norvežanin Aksel Lund Svindal završio je utrku na petom mjestu, ostavši bez medalje, dok je Bode Miller nastavio svoju crnu seriju na Olimpijskim igrama, izletivši sa utrke.

Od naših natjecatelja, očekivano, najbolji je bio Ivica Kostelić, koji je utrku završio kao 31., sa 2.88 sekundi zaostatka za Aamodtom, dok su Natko Zrnčić-Dim i Ivan Ratkić završili kao 35. odn. 36.. Ivan Olivari svoju je prvu olimpijsku utrku završio na 49. mjestu.