Eduardo dovoljan protiv španjolskog drugoligaša

Tomislav Pacak • petak, 20.01.2006.

Vodeća momčad hrvatskog prvenstva odigrala je u Castellonu protiv istoimenog domaćina, inače slabo plasiranog španjolskog drugoligaša, drugu pripremnu utakmicu za novu sezonu. Dinamo je slavio s 2:0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Eduardu, a igra ponovno nije bila impresivna...

Još je, dakako, rano za ozbiljnije procjene, no 'europski' Dinamo nije pokazao puno europskog nogometa u dvije dosadašnje utakmice. Njemački trećeligaš Essen bio je pretvrd orah za Modre u prvom nastupu u 2006. godini, dok je slabašnom španjolskom drugoligašu Castellonu Dinamo 'utrpao' tek dva pogotka.

Prvi je pao u 23. minuti kada je Mamić odradio veći dio posla, presjekao napad domaćih i uposlio Eduarda koji je još jednom pokazao da je najopasniji Dinamov igrač, a konačnih 2:0 Eduardo je postavio u 51. minuti nakon ubacivanja Buljata.

Među onima koji su zadovoljili, osim Eduarda, spadaju obrambeni igrači, Drpić, Bosnar i Ćorluka, a ponajbolji dojam ostavio je Luka Modrić koji je ušao u nastavku umjesto Marića. "Dečko od milijun eura", Anderson Costa, odigrao je posljednjih pola sata, no opet se nije previše istaknuo. Očigledno je kako Brazilac još nije ni blizu fizičke spremnosti, a to mu se jasno vidi i u igri. Prve dvije utakmice pokazale su tek jedno - Kuže ima još puno, puno posla ispred sebe...