Nicević odveo Unicaju do prvog mjesta

Branimir Korać • srijeda, 08.02.2006.

Odigrani su susreti posljednjeg kola prvog kruga Eurolige u skupini C. Poziciju jedan uoči Topa 16 i status nositelja osigurala je Unicaja, a i drugoplasirani Panathinaikos bit će nositelj u ždrijebu obzirom da je ostvario najbolji omjer među drugoplasiranim momčadima...

Unicaja je gostovala kod Pau Ortheza i ostvarila uvjerljivu pobjedu 68:53. Problemi su postojali tek u prvom poluvremenu dok se gosti nisu zagrijali, a početkom drugog dijela brzo rade prednost i odlaze do pobjede. Briljirao je povratnik nakon dugog odsustva zbog ozljede, naš Sandro Nicević, za kojeg centri Ortheza nisu imali rješenja. Sandro je ubacio 15 poena (6/6) uz 11 skokova za 18 minuta provedenih na parketu. Povratkom Sandra Nicevića Jose Garbajosa je izgubio mjesto u petorci i već drugu utakmicu u nizu započeo s klupe.

Uz odličnog Nicevića istaknuo se Bernardo Rodriguez s 12 poena (5/9). Kod šuterski neraspoloženih Francuza niti jedan igrač nije ubacio dvoznamenkast broj poena. Lux je ubacio devet poena (2/6) uz osam skokova, a Drozdov (4/9) i Sims (2/7) dodali su po osam.

Slika 1 od 1.

Drugu poziciju u skupini A izborio je Panathinaikos koji je na gostovanju lako svladao Real 90:73. Tek u početnim minutama Real je parirao raspoloženim Atenjanima, a do potpunog raspada došlo je početkom drugog poluvremena kada Real u cijeloj trećoj četvrtini iz igre ubacuje tek četiri poena.

Kod Panathinaikosa odlični su bili Dušan Šakota sa 17 poena (6/6, 5/5 trica) te Vassilis Spanoulis s 13 poena (4/6) i sedam asistencija. Kod Reala Igor Rakočević 22 poena (7/10) i Mickael Gelabale 16 poena (6/9). Marko Tomas za 22 minute odigrao je solidno. Ubacio je osam poena (2/5) uz dva skoka i četiri asistencije.

Izravni dvoboj za petu poziciju imali su Ülker i Montepaschi. U vrlo neizvjesnom susretu u Istanbulu pobjedu su odnijeli Turci koji su slavili 74:71. U paklenoj atmosferi Marcus Haislip bio je nezaustavljiv. Ubacio je Talijanima 25 poena (10/16) uhvativši i osam skokova. Montepaschi je imao priliku poravnati i odvesti meč u produžetak, ali Vladimer Boisa tri puta u nizu promašuje šut za tricu.

Slika 2 od 2.

Uz Haislipa kod Ülkera su se iskazali Jeff Trepagnier i Robert Gulyas s poe 11 poena. Drago Pašalić nije ulazio u igru. Kod gostiju Rimantas Kaukenas 19 poena (9/12) i Justin Hamilton 14 poena (6/12).

Utakmicu bez ikakvog značaju igrali su Partizan i CSKA. U Beogradu su uspješniji bili Moskovljani 92:79 iako se Partizan odlično držao duže od 30 minuta.

Kod CSKA najistaknutiji bili su Trajan Langdon s 19 poena (7/12) i David Vanterpool sa 14 poena (4/10) i pet skokova. Koid Partizana koji je igrao bez Dejana Milojevića, Predrag Šuput 20 poena (8/13) i Kosta Perović 15 poena (4/6) i deset skokova. Novopridošli Vonteego Cummings ubacio je tek tri poena uz šut 1/10.