NBA: Pacersi poveli 2-1, Bullsi smanjili

Bojan Poturica, Bruno Blumenschein • petak, 28.04.2006.

U sinoć odigranim susretima NBA doigravanja, oslabljeni Indiana Pacersi su sa 107:95 pobijedili New Jersey Netse te su poveli 2-1 u seriji, dok su Chicago Bullsi pobijedili Miami Heat te tako smanjili zaostatak...

Indiana Pacers - New Jersey Nets 107:95 (2-1)
U prve dvije utakmice su ga centri Netsa uspjeli "uvaliti" u probleme s osobnima, ali onda je došao na domaći teren i odigrao najbolju playoff utakmicu karijere završivši s double-double učinkom od 37 poena (12/15 šut) i 15 skokova, dodavši tome dvije asistencije. Takva je priča Jermainea O'Neala iz druge pobjede Indiane nad New Jersey Netsima 107:95, u kojoj je Zoran Planinić igrao dvije minute, promašio jedan šut te upisao po jednu asistenciju i izgubljenu loptu.

"Večeras je bio jednostavno nezadrživ. Htio je izaći na teren i pokazati svima da ga New Jersey ne može zaustaviti osim ako ne vise na njemu", rekao je organizator igre Pacersa Anthony Johnson, koji je bio desna ruka O'Neala u pobjedi za novo vodstvo serije. Bivši igrač Netsa je postigao 25 poena i zabilježio osam asistencija te bio definitivno među najzaslužnijima za preokret u drugom poluvremenu i odličnu obranu Indiane, koja je zadržala Netse na 24% šuta u druge 24 minute.

New Jersey je prvi dio završio vodstvom 55:51, najviše zahvaljujući Vince Carteru (25 poena), a tada obrana Indiane zaključava svoj koš i Carter ne zabija niti jedan koš iz igre. Dovoljno je za reći kako su Netsi u trećoj četvrtini ubacili samo tri šuta iz igre. "Oni su pogodili svoje šuteve, dok smo mi svoje jednostavno propustili. Znamo da se moramo pregrupirati i vratiti se u subotu", izjavio je Carter. Uz razigranog O'Neala to je bilo dovoljno za 84:76 u 40. minuti nakon čega Johnson postiže svojih deset koševa u dvije minute i završava priču broj tri između Pacersa i Netsa.

Nastavak slijedi u subotu, ponovno u Indianapolisu.

Chicago Bulls - Miami Heat 109:90 (1-2)
Chicago Bullsi pobijedili su Miami Heat u trećem susretu odigranom u United Centeru sa uvjerljivih 109:90, a Shaquille O'Neal je odigrao možda i najgoru playoff utakmicu u karijeri. Bullsi su sad smanjili zaostatak na 2-1 te su samo potvrdili da se mogu nositi s Miamijem protiv kojeg su imali solidne šanse u prve dvije utakmice.

Ben Gordon (24 koša) i Kirk Hinrich (22 koša, 11 asistencija, 3 ukradene lopte) predvodili su "bikove" do velike pobjede. Odlični su bili i Andreas Nocioni (19 koševa, 9 skokova) te Luol Deng (19 koševa, 8 skokova). S druge strane katastrofalno je odigrao Shaquille O'Neal koji je postigao samo osam koševa uz četiri skoka. Do četvrte četvrtine bio je na samo dva koša te je izgledao staro, tromo i sporo.

"Kada dopustite da vas tuku, onda se ne smijete žaliti sucima. Moramo se pripremiti za četvrtu utakmicu, ništa više. Bili su vrlo dobri i jednostavno su nas pretukli. Počeli smo previše gledati suce, a to je nešto što ne želimo", izjavio je trener Miamija Pat Riley. Dwayne Wade (26 koševa) i Jason Williams (17 koševa) jedini su nešto pokazali kod Heata, dok je dobra vijest povratak Alonza Mourninga na parket.

Četvrta utakmica na rasporedu je u nedjelju u Chicagu.

Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 94:87 (1-2)
Denver Nuggetsi smanjili su zaostatak protiv Los Angeles Clippersa usprkos neigranju krilnog centra Kenyona Martina koji je suspendiran od strane kluba nakon što se posvađao s trenerom Georgeom Karlom za vrijeme prošle utakmice zbog nedovoljno vremena provedenog na parketu. Nuggetsi su u Pepsi Centeru slavili 94:87.

Iako su gađali samo 37.8% iz igre te su imali šut za tricu 0-11, borbenost je spasila domaću momčad koja je izborila čak 24 izgubljene lopte LA Clippersa. Carmelo Anthony je postigao 24 koša uz sedam skokova te je bio prvi strijelac momčadi Denvera. Pod košem je standardno dobar bio Marcus Camby (12 koševa, 14 skokova) koji je u potpunosti zaustavio Chrisa Kamana (2 koša, 4 skoka). Andre Miller (14 koševa, 7 skokova) i Earl Boykins (13 koševa, 5 asistencija) su bili vrlo dobri.

Corey Maggette (23 koša, 5 skokova) i Sam Cassell (20 koševa) su bili najbolji kod Clippersa. Iduća utakmica slijedi u ponedjeljak.