NBA: Miami izjednačio finale na 2-2

Bojan Poturica • petak, 16.06.2006.

Košarkaši Miami Heata izjednačili su finale protiv Dallas Mavericksa na 2-2 na nevjerojatno lak način. Naime, Miami je slavio 98:74, a Dirk Nowitzki i Josh Howard zajedno su postigli samo sedam koševa iz igre...

Dallas Maveircks - Miami Heat 98:74 (2-2)
Nakon dvije utakmice u Dallasu, činilo se da Miami neće biti dostojan protivnik Mavericksima, a to se i potvrđeno u prve 42 minute treće utakmice. No Miami je nakon toga napravio čudesan povratak i pobijedio, ali se Dwayne Wade ozlijedio te je cijeli jučerašnji dan jedva hodao.

Iznenađenje... Miami je predvođen upravo Wadeom stigao do velike pobjede u četvrtoj utakmici s nevjerojatnih 98:74 te je izjednačio finale i najavio navijačima da su se ponovno ravnopravno uključili u igru. Wade je postigao 36 koševa uz šest skokova, a Dallas je šutirao samo 31.6% iz igre. Dirk Nowitzki (16 koševa, 9 skokova) je gađao mizernih 2-14 iz igre, dok je Josh Howard gađao 1-8 za tri koša.

Uz sve to, obrana Miamija postavila je i novi rekord koji su dosad držali Chicago Bullsi. Naime, Mavsi su u četvrtoj četvrtini postigli samo sedam koševa što je najmanje u povijesti finala. Dosada su ga držali Utah Jazzeri koji su 1998. protiv Bullsa u trećoj utakmici postigli samo devet poena.

Shaquille O'Neal (17 koševa, 13 skokova) je bio solidan pod košem, dok su vrlo dobro odigrali James Posey (15 koševa, 10 skokova) i Antoine Walker (14 koševa). Jason Terry je sa 17 koševa bio prvi strijelac Mavericksa.

Peta utakmica se igra u nedjelju u Miamiju.