Dinamo zaglibio, Osijek grabi prema naslovu

Davor Sajko • nedjelja, 19.11.2000.

Bubalo "zapečatio" Vinkovčane (dp)

U prvom susretu 16. kola na riječkoj je Kantridi vodeći u prvenstvu Osijek s 3:2 savladao domaću Rijeku. Strijelac za domaće bio Čaval (21, 56), dok su se kod gostiju u listu strijelaca upisali Prišč (13), Beširević (63) i Bjelica (72).

Hajduk je napokon uspio srušiti neugodnu tradiciju u Vinkovcima i dokopati se tri boda. Golovi su "pali!" u drugih 45 minuta. Andrić je bio strijelac u 67. minuti a pečat na kraj stavio je Bubalo u 85. minuti susreta. U Koprivnici i posebno u Čakovcu domaćini su slavili s minimalnim pobjedama od 1:0, u utakmicama koje su imale svoju zanimljivost, borbenost i mnoštvo žutih i crvenih karotna.

Slavlje Varaždinaca (dp)

U nedjelju je u Šibeniku Hrvatski dragovoljac nakon nekoliko sušnih kola uspio doći do svoje najefikasnije pobjede u gostima, 3:5.

Dinamo je umjesto očekivane pobjede, svojim navijačima priuštio razočaranje u obliku katastrofalnog poraza nakon iste takve igre protiv Varteksa. "Slavina" je otvorena na kraju prvog dijela, a u drugom dijelu Varaždinci su potopili Zagrepčane, nakon čega je Marijan Vlak podnio, a Velimir Zajec usvojio ostavku. Istu na sutrašnjoj sjednici treba verificirati Izvršni odbor kluba.