Stotka Partizana u Trnskom

Bruno Blumenschein • nedjelja, 12.02.2006.

Prva utakmica Zdravka Radulovića u ulozi trenera Zagreba je završila teškim porazom od Partizana 68:108. Tako je Zagreb nastavio niz poraza u Goodyear ligi koji je ovime dodao 12. minus u dosadašnjih 19 kola. Razigrane goste je predvodio Luka Bogdanović s 18 poena...

Momčad Partizana je u Trnsko na parket Zagreba došla s misli- Dođoh, vidjeh, razvalih i s takvim zaključkom je većina otišla iz dvorane. Zagreb je igrao prvih pet minuta kada su poveli 8:5, a tada su spustili obrambeni gard i bili su nokautirani od Partizana koji nije prestao "udarati" svih preostalih 35 minuta. Uz Radulovića, predstavljanje domaćoj publici je imao i Marijan Mance koji je predvodio strijelce Zagreba s 22 poena.

Slika 1 od 2.

"Čestitam Partizanu na zasluženoj pobjedi, danas su nam pokazali školu košarke.", zaključio je na kraju utakmice trener Radulović i nije previše pogriješio u konstataciji. Crno-beli su pokazali koliko su pouke izvukli iz teških poraza u Euroligi preko čvrste obrane, brzih protunapada i organiziranih akcija u napadačkom dijelu koje mravi nisu znali pratiti.

Mogli smo napisati i da nisu mogli pratiti, ali znali bi bio bolji izraz jer se drugačije ne može opisati situacija u kojoj suparnik pet puta postiže tricu iz iste akcije u kojoj Zagrebaš ne izađe na vanjski šut odličnog Uroša Tripkovića ili Petra Božića. Upravo zato Radulovića očekuje težak posao jer mora, kako sam kaže "isprovocirati" energiju, agresivnost i lepršavost u košarci svojih igrača. Ponovno je kod domaćina najveću želju pokazao Dževad Alihodžić koji je uz bacanje na glavu za jednom loptom, ponudio najviše borbenosti i motiva.

Nespominjanje rezultata nije slučajno, jer nema pretjeranog smisla. Do poluvremena je još nekako išlo za Zagreb, vukao je koliko je mogao Mance u napadu, a pridodavao se Krunoslav Simon. "Nedostaje mi pravi organizator igre", objašnjavao je Radulović i zbog toga pokušao sa Simonom dok nije išlo Ozrenu Mišiću. Međutim, Simon previše voli imati loptu u svojim rukama, te se često događalo da se uzimaju nerezonski šutevi u posljednjim sekundama napada koji ističe.

Partizan je pak na jednostavan i efikasan način iz minute u minutu drugog dijela povećavao vodstvo, pa je tako plus od 30 poena došlo prvi puta u 34. minuti ubačajem Bogdanovića, a isti igrač u posljednjoj minuti postavlja i najvećih plus 41 sa 67:108. Uz odlične Tripkovića, Božića, Šuputa i Cummingsa u vanjskoj liniji, velike probleme su na centarskim pozicijama pravili Perović i Veličković posebice u napadačkom skoku.

Zagreb se odmah nakon ovog poraza okrenuo jako važnom susretu u Kupu protiv Splita, koji je na rasporedu u utorak, a veliko pojačanje bi trebalo biti igranje Gordana Zadravca. Ako Radulović uspije usaditi bar dio svoje košarkaške filozofije koja se temelji na brzoj košarci s agresivnijom obranom i raznovrsnim napadom, mlada momčad Zagreba bi trebala ubrzo prekinuti neugodan niz poraza.