Neugodan poraz Zadra u Jazinama

Bruno Blumenschein • nedjelja, 12.02.2006.

U trenutku kada je Zadar napravio pozitivan zaokret u rezultatskom smislu, nakon vrijednih pobjeda u Zagrebu i Širokom Brijegu u 19. kolu Goodyear lige stigao je neugodan poraz od Geoplin Slovana 66:75. Tako je Aleš Pipan još jednom otišao s bodovima iz Jazina...

Dugo se ime Aleša Pipana povezivalo s mjestom glavnog trenera u Zadru, a danas je sam potpisao svoje reference. Nakon što je zadarska momčad nekoliko puta imala značajnu prednost od deset poena, Slovan se zahvaljujući pametnoj igri, ponajprije mladog Gorana Dragiča, a u posljednjim minutama i odličnim Vladana Jocovića uspješno vraćao u utakmicu, da bi na kraju i pobijedio.

Slika 1 od 2.

Zadar je odlično otvorio utakmicu s 9:0, ali Dragič pokazuje zašto je jedan od najtalentiranijih slovenskih igrača. Vratio je svoju momčad do 11:11, a nije propustio negirati i novu prednost domaćina od 36:25 koju je poveo Pankracije Barač s 11 poena zaredom Zadra. Na poluvremenu je bilo 43:36, ponajviše zbog manje grešaka zadarske ekipe i djelomične naklonjenosti sudaca.

Drugi dio također bolje otvara Zadar i dolazi do prednosti od 51:41, ali sve je to bilo kratkog vijeka jer vezane pogreške u napadu, tri promašena slobodna bacanja Jure Lalića i racionalniji gosti dovode do 57:56 prije početka posljednjih deset minuta. Trebalo bi duboko posegnuti u rezultate Zadra da se nađe podatak kada zadnji puta u Jazinama nisu zabili koš iz ogre punih deset minuta, što se dogodilo protiv Slovana.

U periodu od 29. minute kada Lalić ubačajem donosi vodstvo 57:52 do 39. minute kada Dean Oliver pogađa za 62:68 jedine poene su postigli Tvrdić i Vladović s crte slobodnih bacanja. Uz to, trebalo bi pogledati i kada su gosti imali 34 skoka naprema 18 zadarskih. Ne čini li Vam se da tu nedostaje energije i agresivnosti koju su imali u Zagrebu protiv Cibone ili u Širokom Brijegu protiv Širokog? Treba čestitati i odličnoj momčadi Slovana koju je predvodio odlični Dragič s okruglih 30 poena, dok je za Zadar Lalić ubacio 12.

Već u utorak hrvatski prvak igra u Kupu protiv neugodnog Dubrovnika. Bez "zadarskog srca" će biti jako teško za proći pravu momčad kao što su to gospari.