Španjolska: Nizozemci presudili Valenciji

Marko Breljak • ponedjeljak, 03.04.2000.

Ovog vikenda igrane su u Španjolskoj utakmice 31. kola. Već u subotu je na programu bila utakmica dvaju Reala. Domaćin, iz Sociedada, odigrao je neodlučeno s renomiranijim imenjakom iz Madrida. Najbolji igrač na terenu je bio mladi vratar Madriđana Cassilas, iz čega se može zaključiti da su gosti još dobro prošli. Ovim neuspjehom, Real iz Madrida, najvjerovatnije se oprostio od borbe za naslov. Ipak, bila bi i svojevrsna nepravda da prvak bude klub sa takvim oscilacijama.

U nedjelju je na Neu Campu, Barcelona dočekivala tradicionalno neugodne goste iz Valencije. U dobrom prvom dijelu, nije bilo golova iako su obje momčadi mogle postići gol. Do promjene je došlo u 63. minuti kada je nakon precizno izvedenog kornera u skoku najviši bio Bogarde i doveo Barcelonu u vodstvo. Samo pet minuta kasnije, Guardiola asistira usamljenom Kluvertu, kojemu nije bilo teško pronaći put do mreže te povećati vodstvo domaćina na 2:0. Valencija je do kraja utakmice nešto pokušavala, ali nisu uspjeli kreirati niti jednu ozbiljnu priliku. Konačan rezultat postavlja u sudačkoj nadoknadi Kluivert na asistenciju Bogarda. Ovom pobjedom Barcelona je, uključivši euro nastupe, nastavila niz od osam pobjeda u ožujku. Goran Vlaović je derbi odgledao sa klupe.

Još uvijek vodeći, Deportivo uz pomoć suca došao je do pobjede u Sevilli. Domaćinu su naime poništena čak dva gola. Sevilla je dominirala gotovo cijelu utakmicu, ali klub iz la Corune, pokazao je šampionski mentalitet i uspio pobjediti sa 3:1. Ivan Jurić odigrao je cijelu utakmicu.

Vrh ljestvice je ostao nepromijenjen jer su sva tri vodeća kluba pobjedila. Na predzadnjem mjestu nalazi se slavni Atletico iz Madrida. Oni su u susretu protiv Athletica iz Bilbaa u vaterpolskim uvjetima izgubili utakmicu te se doveli na prag ispadanja.