Cibona rutinski, Zadar poklonio pobjedu Partizanu

Branimir Korać • subota, 04.03.2006.

Pozitivan niz Cibona je nastavila i u 21. kolu Goodyear lige. U Domu Dražena Petrovića ugostila je slabu Pivovarnu Laško i rutinski upisala uvjerljivu pobjedu 93:64. Zagreb i dalje niže poraze, a novi je uslijedio na gostovanju u Sarajevu kod Bosne 84:66. Partizan je u Jazinama svladao Zadar nakon produžetka 111:110...

Pivovarna Laško doputovala je u Zagreb svjesna kako neće postići najbolji rezultat obzirom da je forma Cibone u usponu, a razlika u kvaliteti prevelika. Tako je i bilo. Ozbiljnim pristupom i kvalitetnom igrom tijekom svih 40 minuta Cibona je lako slavila 93:64. U solidnom izdanju predstavio se novopridošli razigravač Talik Brown, a najbolji u dresu "vukova" bili su Davison s 15 poena te Kus s 13 poena i šest dodavanja. Kod Slovenaca Jeff McMillan 12 poena i 14 skokova te Obradović 15 poena.

Oslabljeni Zagreb bez Mancea i Broylesa nije imao šanse u Sarajevu. Bosna je već do poluvremena ostvarila 13 poena prednosti što je bez većih problema održavala u nastavku susreta. Najraspoloženiji u sastavu Bosne bili su Vasiljević sa 17 poena i šest asistencija i Perković sa 14 poena, a kod Zagreba Nikola Garma sa 16 poena i šest skokova i Dževad Alihodžić s 13 poena i šest skokova.

Pravi triler odigravao se u Jazinama. Zadrani su najvećim dijelom susreta imali desetak poena prednosti protiv Partizana, ali u samoj završnici, posljednjoj minuti, daju gostima šansu za povratak u susret što ovi i koriste. 90:90 nakon 40 minuta., U produžetku Partizan brzo dolazi do pet poena prednosti koje održava do samog kraja. Pobjednika je odlučila trica Smiljanića u posljednjim trenucima koja je odvela Partizan na plus četiri. Sa zvukom sirene Dean Oliver tricom tek je smanjio na 111:110, domaćini su tražili i dodatno bacanje, ali suci to nisu tako vidjeli.

Najbolji kod Zadra bili su Oliver s 25 poena i pet asistencija i Juby Johnson s 22 poena. Kod Partizana Cummings 21 poen, Milojević 30 te Perović 22 poena.

O kakvoj je utakmici bilo riječ dovoljno govore podaci da su Zadrani šutirali čak 70 slobodnih bacanja, gosti 54, a čak šestorica Partizanovih igrača susret su završila s pet prekršaja (ukupno 44 prekršaja. Zadrani su skupili 39 prekršaja.

Goodyear liga, 04.03.2006., 21. kolo:
Cibona - Pivovarna Laško 93:64, Bosna ASA BHT - Zagreb 84:66, Zadar - Partizan 110:111 (90:90), Hemofarm - Geoplin Slovan 90:85 (79:79), FMP - Helios 92:72, Crvena zvezda - Vojvodina 86:75.