Koncentrirana Cibona do lagane pobjede

Bruno Blumenschein • subota, 04.03.2006.

Kao na malo jačem treningu, momčad Cibone je u 21. kolu Goodyear lige lagano pobijedila Pivovarnu Laško sa 93:64. Kod vukova je najbolji strijelac bio Bennett Davison sa 15 poena, dok je isti učinak imao Bojan Obradović za goste...

Cibona je utakmicu prelomila u drugoj četvrtini kada agresivnom obranom uspjevaju slomiti Laško i otići na odmor sa okruglih 20 koševa razlike (47:27). Pod koševima je dominirao Davison koji je za samo 16 minuta na parketu ubacio 15 poena i skupio četiri skoka, a svaki njegov potez je bio atrakcija sam za sebe.

Malu minutažu je imao i glavni igrač domaćih Scoonie Penn (13 minuta), a dobru zamjenu je imao u Davoru Kusu (13 poena i šest asistencija). Debi pred domaćom publikom je imao i novi Amerikanac u Ciboninom dresu, Jamel Brown. Pokazao je brzinu, kvalitetan pregled i osjećaj za asistenciju, a razumljiv je manjak neuigranosti jer je s momčadi imao dva treninga.

Rezultat je, od devet razlike na kraju prve četvrtine, rastao sve do najvećih plus 36 (78:42) u 31. minuti kada Jurica Žuža pogađa svoj deseti koš. Trener Dražen Anzulović je dobio kvalitetnu reakciju svojih igrača pred, dosad možda i najvažniju utakmicu u sezoni s Benettonom. I sam je zaključio »kako je zadovoljan igrom svoje momčadi kroz tri četvrtine», a priliku su dobili svi igrači na klupi.

Među njima nije bilo Damira Markote zbog »profesionalne i interne nediscipline». Ako sve bude u redu trebao bi se od ponedjeljka priključiti momčadi i konkurirati za utakmicu protiv Benettona.

Gosti iz Laškog su pokazali zašto su na dnu tablice Goodyear lige, a možemo izdvojiti tek Obradovića s 15 koševima i Žana Vrečka, koji je s 13 poena bio drugi strijelac momčadi i jedini pravio probleme Ciboninoj vanjskoj liniji.