Vodeni sportovi

Pro Recco - Posillipo: Talijanska drama

Igor Dragozetić • petak, 19.05.2006.

Drugi polufinalni susret Lige prvaka donio je neizvjesnu i izjednačenu bitku talijanskih klubova koja je odlučena tek u produžecima. Na kraju uspješniji je bio Pro Recco koji se tako osvetio Posillipu za prošlogodišnji poraz u polufinalu Final Foura...

Pro Recco - Posillipo 9:8(2:1, 2:2, 1:2, 2:2; 2:1, 0:0)

Dubrovnik, Bazen u Gružu, 19. 05. 2006., 1500 gledatelja
Suci: Tulga (TUR), Margeta (SLO).
Pro Recco: Tempesti, Magalotti, Madaras 3, Mangiante, Szivos 3 (2), Vujasinović 1, Mannai, Angelini 1, Bettini, Calcaterra 1, Sottani, Deserti, Gennaro. Trener: Guiseppe Porzio
Posillipo: Violetti, Postiglione 2, Lignano, Buonocore 1, Afroudakis 3, Felugo, Scotti Galletta 1, Gallo, Udovičić, Zloković, Di Costanzo, Silipo, Bencivenga 1.
Trener: Paolo De Crescenzo
Igrač više: Pro Reco 9 (5), Posillipo 16 (5)

U susret bolje ulazi Posillipo, koji je bio dodatno ohrabren prošlotjednom pobjedom u prvoj utakmici finala talijanskog prvenstva. Naime tada su svladali Pro Recco rezultatom 9:6, a gol Bencivenge dao im je nadu kako bi mogli ponovno krenuti sličnim putem. No izabranici Giuseppea Porzia ubrzo dolaze do izjednačenja preka Calcaterre. Nakon prvih osam minuta ipak zadovoljniji mogu biti igrači Posillipa. Naime Buonocore im donosi novu prednost.

Druga četvrtina nastavlja se u izjednačenom ritmu. Prvo Szivos poravnava iz četverca, a zatim nakon pogotka Afrodakisa, Vujasinović pogađa za treće izjednačenje na utakmici. Pred odlazak na odmor Posillipo preko Galette dolazi do nove prednosti.

Početkom treće četvrtine činilo se da Pro Reccov brod polako tone. Naime prvi puta u susretu Posillipo dolazi do dva gola prednosti. Ipak momačd Pro Recca počinje bolje funcionirati i počinje kažnjavati katastrofalan učinak Posillipa s igračem više. Pogocima Madarasa i Angelinija u posljednju četvrtinu ulazi se rezultatom 5:5.

Po već uobičajenom slijedu događaja Postiglione donosi novu prednost Posillipu no tada slijede golovi Szivosa i Madarasa i Pro Recco dolazi do prvog vodstva na utakmici u samoj završnici susreta. De Crescenzo uspijeva smiriti svoju momčad, a gol Afroudakisa donosi produžetke.

Pro Recco prvi stiže do prednosti, koju uskoro ponovno anulira Afroudakis. No presudni trenutak dolazi sekundu prije isteka prvog produžetka kada Madaras, postiže, kako će se kasnije pokazati, odlučujući pogodak.