Sekunda presudila Medveščaku

Vedran Stilin • subota, 01.04.2006.

Rukometaši Agram Medveščaka nažalost nisu izborili finale Challenge kupa. U dva susreta bolja od njih bila je Steaua iz Bukurešta koja je u tijesnoj završnici u Zagrebu osigurala finalni nastup…

Nakon što su prošli vikend poraženi u Bukureštu 30:28 rukometaši Agram Medveščaka danas nisu uspjeli stvoriti potrebnu razliku koja bi ih odvela u finale. Izjednačeni dvoboj nakon 30 minuta otišao je na stranu hrvatskog predstavnika (14:12) da bi u nastavku vidjeli isti ritam utakmice.

U posljednju minutu se ušlo rezultatom 25:23 koji je u tom trenutku išao Agramu na ruku jer je bio učinkovitiji gost. Međutim Marian-Viorel Rapciuga u posljednjoj sekundi skače s krila te zabija gol odluke koji je odveo njegovu momčad u finale dok je domaćim igračima ostala samo tuga jer ih je sekunda dijelila od velikog uspjeha.

Najbolji u zagrebačkim redovima bili su Čupić sa šest te Grgić s pet postignutih golova.

Drugi finalist je portugalski Sporting Club Horta koji je danas remizirao kod švicarskog Berna (28:28), ali je prije tjedan dana uvjerljivo slavio na domaćem parketu 32:25.