Hamburg Bayer Leverkusen 1:3
Nedjelja, 19.11.2000.
Unterhaching Energie Cottbus 2:1
Bochum Borussia Dortmund 1:1

Ovog tjedna ponovo se najviše u njemačkom nogometu pričalo o Bayeru iz Leverkusena. Dva su razloga za to. Prvo, izuzetno uspješnog Voellera na klupi je naslijedio Berti Vogts. Naravno razlog je Rudijev odlazak u reprezentaciju gdje se od bivšeg centarfora “elfa” očekuje da ponovo vrati njemačku reprezentaciju na puteve stare slave. Drugi razlog čestog spominjanja Leverkužana leži u činjenici da se javio i njihov bivši trener, Cristoph Daum, iz Amerike gdje je napravio novi test na drogu, koji je na kraju ispao negativan. Daum se time pokušava “oprati” od optužbi da je narkoman, a poznavajući ga, zasigurno će se pokušati vratiti i na kormilo “apotekara”. No, u prilog mu svakako neće ići činjenica da je Vogts u svom trenerskom debiju na klupi Bayera zabilježio uvjerljivu pobjedu protiv jakog Hamburga te, po prvi puta nakon kobnog prošlogodišnjeg zadnjeg kola, doveo “apotekare” na vrh Bundeslige.

Glavni krivaca za poraz Hamburžana na domaćem terenu je njihov, uglavnom siguran, vratar Hansjoerg Butt, koji je u 33. minuti grubo pogiješio te dopustio Brazilcu Rinku da mu ukrade loptu i dovede Bayer u prednost 1:2. Bio je to Brazilčev drugi gol te večeri, jer je postigao i vodeći pogodak za goste već u 1. minuti. Izjednačio je Roy Prager u 10. minuti, a konačnih 1:3 postavio je Neuville u 73. minuti. Razloge poraza HSV-a treba potražiti u činjenici da vjerojatno nisu navikli na igranje Lige prvaka te su možda bili i malo “ispuhani”, a ne treba smetnuti s uma niti činjenicu da zbog ozljede opet nije nastupio Niko Kovač. S njim igra Hamburga ipak izgleda prilično bolje. Andrej Panadić bio je najbolji igrač u redovima domaćina (ocjena 3 u Kickeru), a za goste su nastupili Robert Kovač, Boris Živković te obojica zaradila solidnih 2.5 te Jurica Vranješ, koji je jedini malo podbacio. Odigrao je 67 minuta, kada je zamijenjen, a za svoj učinak nagrađen je sa, ne baš pohvalnih, 4.5.

Potpuno neopravdano je pomalo u sjeni ostao drugi derbi susret, odigran u Berlinu, gdje su se sastali Hertha i Schalke. Publika, koja je od vodeće Herthe očekivala nastavak pobjedničkog niza ostala je razočarana jer je već u 19. minuti bilo 0:2. Domaćini su igrali bez dvojice možda i ponajboljih igrača, Beinlicha i Daislera te nikako nisu mogli uhvatiti priključak sa razigranim gostima iz Gelsenkirchena. Na kraju je slavio Schalke, u stilu imena, sa 0:4, a junak susreta je svakako Ebe Sand, koji se sa tri nova pogotka uspeo na vrh ljestvice strijelaca. Za svoju odličnu igru u Kickeru je dobio najvišu moguću ocjenu, jedinicu.

Najveće iznenađenje u ovom kolu priredili su igrači Eintrachta, koji su na Olimpijskom stadionu svladali Bayern sa 1:2. Paolo Sergio je doveo Bavarce u očekivano vodstvo, a za neočekivani obrat i pobjedu pobrinuli su se Schur i Fjortoft, golovima u 38. i 63. minuti za pobjedu Eintrachta.

Jedan od junaka kola je bio i Tomislav Marić, koji je ušao u sastav svog Wolfsburga na poluvremenu, pri vodstvu 1:0 za Werder te je golom donio bod svojoj momčadi. To je njegov treći gol sezone, a mnogi su ga već prozvali najboljim “džokerom” lige. Marino Biliškov odigrao je svih 90 minuta za ocjenu 4.5, a Marko Banović nije bio u sastavu Werdera.

Od ostalih naših igrača zapaženi su bili Soldo (90 minuta, ocjena 2.5) te Piplica (90 minuta, ocjena 3), koji je po opet bio najbolji igrač Energije iz Cottbusa. Antun Labak igrao je samo prvo poluvrijeme, a u Kickeru je dobio slabu peticu. Od “hrvatske” kolonije u Bochumu nastupili su Mamić dobro (90 minuta, ocjena 3) te Mario Marić nešto lošije (90 minuta, ocjena 4.5).