Oviedo Valladolid 4:1
Rayo Vallecano Malaga 4:2
Celta Racing Santander 1:1
Zaragoza Barcelona 3:1

U Španjolskoj je ovog vikenda odigrano 13. kolo nogometnog prvenstva, a nakon ovog vikenda stanje na vrhu ljestvice je i dalje nepromijenjeno. Usprkos treće uzastopne utakmice bez pobjede, Valencia je i dalje na vrhu. Ipak, na vrhu je velika “gužva” gdje se prvih osam momčadi nalazi unutar samo četiri boda.

Derbi kola igran je u subotu u Alavesu, gdje je gostovala Valencia. Sve interesantno dogodilo se u drugom dijelu. Alonso je u 67. minuti doveo domaćine u vodstvo, ali su se Cuperovi igrači ponovo provukli, zahvaljujući golu Norvežanina Carewa iz 79. minute. Jurica Vučko i Vlatko Đolonga odgledali su susret sa klupe.

Prilično teško do pobjede je došao i Real na gostovanju kod solidnog Villarreala. Pobjednika je odlučio tek jedan detalj iz 66. minute, kada je bivši Barcelonin igrač, Guillermo Amor, ubacio loptu u vlastitu mrežu.

Solidno ove sezone “gura” i Las Palmas, našeg reprezentativca Jarnija. Oni su u subotu sa minimalnih 1:0 svladali renomiraniju Mallorcu. Nažalost, Jarni je igrao samo prvih 43. minute, kada je zamijenjen, vjerojatno zbog ozljede.

U nedjelju smo vidjeli pregršt golova, a od svih klubova najviše je “profitirao” Rayo Vallecano koji je sa 4:2 svladao Malagu. Goste iz Malage svladala su četvorica igrača čija prezimena počinju sa slovom “B”, Bolo, Bolić i Bartelt, dok je Bravo postigao autogol.

Nedjelja je bio sretan dan i za Real iz Zaragoze. Njima se u ovoj sezoni konačno “otvorilo” te su uvjerljivo porazili Barcelonu, priredivši prvoklasno iznenađenje. Strijelci su bili Lanna (43), Jamelli (51) i Jose Ignacio (59), dok je Gerard u 89. minuti tek ublažio poraz. Katalonci su nakon ove utakmice pali na 9. mjesto, a predsjednik Gaspert je očito bio ozbiljan kada je spominjao trampu Rivaldo – Zidane. Jer rezovi su, naročito nakon ispadanja iz Lige prvaka, u Barceloni nužni.

Malo iznenađnje priredili su i igrači Racinga iz Santandera, koji su sa “vrućeg” terena u Vigu donijeli bod. Vižani će prigodu za porpavak imati već idući vikend kada je na programu derbi Galicij, ali i cijele Španjolske, utakmica između Deportiva i Celte.