Italija: Roma misli ozbiljno

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 20.11.2000.

Roma je i u 7. kolu talijanske Serije A potvrdila da ove godine najozbiljnije planira zamijeniti svoje omražene gradske rivale na krovu Italije. Gostovanje u Veroni svakako ne spada u jedno od lakših, naročito kad domaćin povede u ranoj fazi utakmice (već u 4. minuti bilo je 1:0 za domaćine). Rimski "vukovi" odgovorili su - pokerom, već do kraja prvog dijela preokrenuvši rezultat u svoju korist, a u drugom dijelu je Batistuta nadoknadio neigranje u prošlom kolu s još dva pogotka. U momčadi Verone Mario Cvitanović je odigrao svih 90 minuta, Šerić je bio na klupi.

18. Bari - 2 (4:13)

Derbi kola igran je u subotu, a u njemu su Lazio i Milan podijelili "plijen", što je "roso - nere" ponovno gurnulo u donji dio ljestvice. Zvone Boban je igrao 76 minuta, no nije bio u svom najboljem izdanju. U subotu je igrao i drugi milanski klub, Inter, koji je konačno uspio spojiti dva kola bez poraza. Dario Šimić zaradio je premiju, no jedva je odigrao i nekoliko minuta, ušavši u posljednjim trenucima susreta umjesto Şüküra.

Prvo naše ime u Italiji je Davor Vugrinec, za kojega "šuškanja" govore da će mu Lecce biti tek jednogodišnja "premosnica" do nekog od velikih tlaijanskih prvoligaša. U pobjedi svoje momčadi protiv Barija, Vugrinec je ugradio svih 90 minuta dobre igre, iako nije bio strijelac. Igor Tudor s klupe je gledao remi svoje momčadi u Bresciji, a na isti je način sudjelovao i Stjepan tomas u porazu svoje Vicenze u Firenzi. Tomas još nije zaigrao u prvoj momčadi Vicenze ove sezone.

Sjajno se drži Udinese, uvjerljivim izdanjem protiv Reggine zadržali su drugu poziciju. Ipak, najugodnije iznenađenje je ipak Atalanta, koja je ostala neporažena u Napulju i zadržala prednost pred moćnijim i bogatijim protivnicima.

Rezutati 7. kola: Inter - Perugia - 2:1, Lazio - Milan - 1:1, Brescia - Juventus - 0:0, Fiorentina - Vicenza - 3:2, Lecce - Bari - 2:0, Napoli - Atalanta - 0:0, Udinese - Reggina - 3:0, Verona - Roma - 1:4, Bologna - Parma - 2:1