Rijeka - Osijek: S pola snage do pobjede

Hrvoje Rafaelić • subota, 08.04.2006.

Osječani su došli na Kantridu po još jedno iznenađenje nakon što su u prošlom kolu uspjeli zaustaviti Dinamo u Osijeku. Unatoč najavama da će odmarati neke igrače, Dragan Skočić poslao je početnu jedanaestoricu na teren, samo sa jednom malom promjenom u napadu. Umjesto Ahmada Sharbinija, od početka je istrčao Fredi Bobič...

Za Rijeku je počelo odlično. Zaprijetili su već u trećoj minuti preko Danijela Šarića nakon odlične akcije Siniše Linića i Bobiča. Rijeka je u tim trenucima nadmoćna ekipa, što i dokazuje odmah u desetoj minuti golom Krunoslava Rendulića. Lopta je šetala gostujućim 16-ercem, da bi na kraju došla do Rendulića, koji uz pomoć obrambenog igrača Osijeka s 18 metara šalje loptu u donji desni kut nemoćnog Skendera.

Osječani su u početnih 20 minuta neprimjetni. Svoju prvu šansu stvaraju u 21. minuti kada nakon odličnog centaršuta s lijevog krila Ante Milas glavom šalje loptu u gol-aut.

Slika 1 od 2.

Odmah po prvoj prijetnji Osječana rezultat se mijenja u korist Rijeke. Šarić i Dušan Kerkez izmjenjuju dodavanja na svojoj polovici, Rijekin kapetan ulazi u polovicu gostiju, dijagonalom izbacuje Rendulića, koji oštrom loptom nalazi Sinišu Linića, a on s pet metara pogađa za 2:0.

Rijeka je opasna i traži treći gol, do tada nezaposleni Eddy Bosnar uzima loptu u svojoj polovici, prelazi nekoliko suparničkih igrača, dolazi do 20 metara Skenderovih vratiju, puca oštro pored gola i izmamljuje pljesak gledatelja na Kantridi.

Očito zadovoljni s dva gola razlike, Riječani polako posustaju u završnici. U 40. minuti trener Osječana vadi iz igre Milasa i uvodi Josipa Barišića, koji mu se odužuje odmah u sljedećoj minuti golom za 2:1 poslije dobre obrane Žilića nakon udarca s 18 metara. Do kraja poluvremena Rijeka je mogla voditi s dva gola razlike da su prisebni bili prvo Davor Vugrinec u 43., a zatim i Kerkez u 45. minuti, kada je ostao sam jedan-na-jedan s odličnim Skenderom.

Za razliku od prvog poluvremena, drugo bi se moglo opisati kao totalna suprotnost. Riječani bez imalo žara u igri, a Osječani nemoćni u jalovim pokušajima ispred Žilića. Prvu pravu priliku vidjeli smo u 65. minuti kada Dragan Tadić, koji je zamijenio Šarića, ubacuje u 16-erac za Linića, koji spušta za Ahmada Sharbinija, ali Milardović uspijeva izbaciti. Odmah nakon toga, Linić nakon kornera pokušava glavom, ali Skender opet brani.

U 88. minuti Osijek prijeti preko slobodnog udarca. Puca Marko Dinjar ali Dragan Žilić brani. "Točku na i", kraj Rijekinih strepnji i novu pobjedu Riječanima donosi Sharbini nakon odlične akcije Tadića, koji izbacuje Igora Novakovića na desnoj strani osječke obrane. Novaković prizemnom loptom nalazi na 11 metara riječku "desetku", koja smiruje loptu i ubacuje je u donji lijevi kut osječkih vrata.