Kamen Ingrad - Hajduk: Nova "rapsodija" splitskih antitalenata

Bernard Jurišić • subota, 08.04.2006.

Najnetalentiranija grupa nogometaša koja se zatekla u Hajdukovom dresu u njegovoj povijesti i danas je pokazala da ima obraz debljine đona...

Nakon još jedne loše, neangažirane i neinventivne predstave, nogometaši Hajduka po drugi put ove sezone poraženi su u Velikoj. Kamen Ingrad je tako došao do prve pobjede u Ligi za prvaka, i prekinuo niz od 7 utakmica bez pobjede.

Aktualni prvak države tako je postao najdraži gost i momčadima koje ne mogu nikoga drugog pobijediti i igračima koji nikomu ne mogu zabiti (Lakić) ovog proljeća.

Poraz Hajduka začinjen je još jednom lošom predstavom, bez prigoda, bez živosti i najtragičnije od svega - bez motiva. Stvorili su Splićani tek poneku prigodu sredinom drugog dijela, prije toga tek je Damjanović jednom stidljivo priprijetio.

U 73. minuti Kranjčar je neprecizno pucao s ruba šesnaesterca, minutu kasnije Erceg je pogodio vanjski dio vratnice.

Da priča bude potpuna, lošu igru okrunilo je i loše ponašanje. Munhoz je desetak minuta nakon što je ušao, zaradio crveni karton zbog udaranja Parmakovića, čime je možda odigrao i posljednje minute u bijelom dresu.

Pred kraj utakmice, čak i nezainteresirani Kamen Ingrad uspio je uvaliti gol splitskoj momčadi i ispratiti ga porazom kući. Edin Mujčin je u 87. minuti idealno nabacio pred peterac, a Srđan Lakić u skoku zakucao loptu iza leđa Pletikose za konačnih 1:0.