Međimurje - Inter: "Igrači igraju svoje privatne igre"

Ivana Strahija • subota, 08.04.2006.

Slika 1 od 1.

Izgleda da su igrači Međimurja zaboravili za koga igraju nogomet. Jer, kad bi igrali za gledatelje, onda Igor Mostarlić ne bi čekao da ga pogodi lopta, veza bi radila svoj posao, a Tihomir Bulat bi razmislio prije no što brzopleto istrči i ostavi gol nebranjen. Ovako su gledatelji kućama otišli pošteno frustrirani i s još manje vjere u domaću ekipu. Kako i ne bi kad već sedam mjeseci čekaju pobjedu na domaćem travnjaku?

Kad bi nogometna utakmica kojim slučajem trajala 45 minuta, Međimurci bi bili najbolji nogometaši na svijetu. Krenuli su eksplozivno i rastrčano, prvu prigodu ima Cicero Lima, da bi Mostarlić u 29. minuti sam probio gostujuću obranu, utrčao s loptom u šesnaesterac i zatresao mrežu Intera za 1:0.

Potom slijede dva odlična pokušaja Vedrana Celiščaka. Prvo u 37. minuti puca sa 40 metara od Interovog gola i proteže vratara Gorana Brašnića, a potom i s ruba kaznenog prostora ugrožava gostujuću mrežu.

Slika 2 od 3.

Ima i Inter svoju prigodu. U 38. minuti Hrvoje Štrok vraća loptu za Zorana Zekića koji odlučno puca ka domaćim vratima, no Bulat je nekako uspijeva, u padu, izbaciti. 43. minuta donosi i novi pogodak za Međimurje. Valerio Balašković puca slobodni udarac sa dvadesetak metara od vrata Intera, lopta se odbija od živog zida, no Balašković je vraća nazad u šesnaesterac gdje pronalazi Celiščaka. On loptu glavom gura prema golu i pogađa za 2:0.

U drugom dijelu potop domaće ekipe. Inter pritišće i svim silama kreće u napad, dok Međimurci vidljivo padaju u koncentraciji i kondiciji. Iz igre izlazi odlični Mario Šarić zbog problema s ramenom, a njegovi suigrači (osim Dine Kresingera i još nekolicine) počinju statirati.

U 50. i 51. minuti Damir Krznar dobro ubacuje u domaćih 16 metara, no obrana Međimurja nekako uspijeva raščistiti situaciju. Svega par minuta kasnije Inter ipak dolazi do gola, kad Bulat (kao toliko puta do sada) neoprezno istrčava dok Igor Čagalj dodaje za Tomislava Gondžića, kojem je na raspolaganju cijela mreža Međimurja da postigne pogodak.

S tako smanjenom razlikom Zaprešićani još žešće napadaju domaći gol. Izjednačenje pristiže u 80. minuti. Nakon slobodnog udarca Davor Piškor lijepo prihvaća odbijenu loptu i postiže pogodak za 2:2.

Slika 3 od 4.

Čak ni neriješen rezultat ne potiče Međimurce da počnu ozbiljnije igrati. Jedinu pravu priliku u posljednjih desetak minuta susreta ima Dragan Župan, no sreća ga nije htjela.

Podjela bodova po isteku devedesete minute nikako nije ono čemu su se domaći trener i Uprava nadali. "Moram dobro razmisliti što i kako dalje nakon ovog, vidljivo je da je ekipa Međimurja psihički nestabilna. Dali smo dva gola i imali nekoliko propuštenih prigoda, no nikad mi neće biti jasno zašto primamo pogotke iz ne-šansi. Izgleda da neki igrači igraju svoje privatne igre, čemu treba stati na kraj", kazao je Stanko Mršić, trener Međimurja.

Đuri Bagi, treneru Intera, nije bilo tako teško: "Podjela bodova realni je rasplet susreta, u kojem su domaćini imali prvo, a mi drugo poluvrijeme. Nakon stanke smo ušli sa stavom da nemamo što izgubiti, što se pokazalo odličnim pristupom. Sačuvali smo bodovnu razliku, to nam je bilo najvažnije."