Cibona pobjeđuje i bez Penna

Bruno Blumenschein • subota, 11.03.2006.

Iako je Cibona u Novi Sad otišla bez Scoonie Penna, uspjeli su sa 80:73 pobijediti neugodnu momčad Vojvodine. Vukove su predvodili Marin Rozić s 19 koševa, dok je još jednu odličnu utakmicu odigrao Bennett Davison. Američki krilni centar je već u 13. minuti imao double-double učinak, da bi večer završio s 15 poena i 12 skokova...

Cibona je "odradila" gostovanje u Novom Sadu na najbolji mogući način. Uspjeli su odmoriti Penna, koji je ostao u Zagrebu, a u isti tren su došli i do sedme uzastopne pobjede sa 80:73 protiv Vojvodine. Znalo se da će netko morati uskočiti na mjesto Penna i to je na najbolji način učinio Marin Rozić. Ubacio je 19 koševa (4/5 trica) i uhvatio jedan skok, te izborio osobnu pogrešku protivnika.

Međutim, prvo ime Cibone je bio atraktivni Bennett Davison. Učinak od 15 koševa, 12 skokova, dvije asistencije, te po jednom blokadom i ukradenom loptom zasigurno će ga dovesti među najjače kandidate za MVP 22. kola Goodyear lige. Uz Davisona, mogli bi se izdvojiti Chris Warren s pet ukradenih lopti i Davor Kus sa 11 poena, ali i osam izgubljenih lopti što je previše za inače sigurnog Kusa.

Cibona je odlično krenula u susret i serijom 15:0 u drugom dijelu prve četvrtine došla do velikih 25:10. Dominantan je bio Davison, kojeg domaćini nisu mogli zaustaviti. Vojvodina se vraća iz šoka u drugoj dionici i preko Ivanovića i Đorđevića smanjuju razliku, ali tada na scenu stupa Marin Rozić, koji svojoj momčadi osigurava prednost na poluvremenu od 14 poena (43:29).

Problemi za Cibose dolaze u trećoj četvrtini kada nema raspoloženog vanjskog igrača osim Rozića i Kusa, koji su uz Matu Skelina bili jedini strijelci zagrebačke momčadi u trećoj dionici. Vanja Plisnić pogađa s distance i iz reketa, pridružuju se Kojadinović i Dozet što rezultira potpunim egalom u 31. minuti (59:59). Izgledalo je tada kao da Ciboni ponestaje "gasa", ali prvo Damir Rančić pogađa tricu (do kraja šut 2/5), a zatim se budi i posljednje pojačanje Jamel Brown.

Brown je u tim trenucima trebao treneru Anzulović da "odglumi" Penna u postavi igre s dva playmakera što prodorni organizator igre i čini te tada, uz pomoć Jurice Žuže odvaja Cibonu na šest poena prednosti (69:63, 34. minuta). Važnu ulogu je imao nakon toga i Kus, koji prvo iznuđuje osobnu pogrešku Tepića, zabija slobodna bacanja, te odmah zatim i krade loptu što iskorištava za polaganje (75:67, 37. minuta).

Domaćin se pokušao vratiti brzim dalekometnim šutevima, koji na sreću hrvatskog doprvaka ne prolaze kroz obruč i Cibona je mogla slaviti 14. pobjedu u 22 nastupa što joj donosi četvrtu poziciju s istim brojem bodova kao i Crvena Zvezda, koja sutra gostuje u Širokom Brijegu. Treba još dodati kako je za Vojvodinu Kojadinović zabio najviše, 13 poena, a pratio ga je Dozet s 11 ubačaja.

Pobjeda nad Vojvodinom je važna za Cibonu zbog nastavka niza uspješnih nastupa (sedam), a uz to dodatno podiže samopouzdanje momčadi pred gostovanje u Ateni protiv Panathinaikosa u sklopu četvrtog kola Top 16 Eurolige. Gostovanje je to, koje ne može ništa odnijeti, a može jako puno donijeti vukovima jer bi pobjeda osigurala igranje u četvrtfinalu Eurolige. Penn&Co to mogu, samo se trebaju igrati košarke kao i dosad.