Liga prvaka: Milan od minus dva do remija

Valencia – Sturm Graz 2:0

SKUPINA B
Milan – Galatasaray 2:2
Paris SG – Deportivo 1:3

Utakmicama u utorak započeo je drugi dio natjecanja Lige prvaka, a prvi dan nam je donio okršaje momčadi iz skupina A i B. Najbolje su prošli španjolski klubovi, koji su tako potvrdili da prošlogodišnja sezona snova, kada su tri španjolska kluba bila u četvrtfinalu, nije slučajnost.

Sturm Graz gostovao je na Mestalla stadionu kod Valencije, nadajući se da eventualno mogu ugroziti njihov europski niz, od čak 25 utakmica bez poraza na domaćem stadionu. No, njihovi snovi rasplinuli su se u samo dvije minute, zadnjoj prvog dijela i prvoj nastavka. Carew je na izmaku poluvremena doveo domaćine u vodstvo, a Sanchez je odmah na početku nastavka postavio konačnih, 2:0. Činjenica da su oba gola pala iz prekida zasigurno je poražavajuća za Osima i njegovu ekipu. Pri rezultatu 2:0 imali su Vastić i Kocijan idealnu prigodu za smanjenje rezultata, ali je kapetan Grazera, Vastić, zakomplicirao najbolju situaciju za Sturm. Inače, naši Austrijanci Vastić i Kocijan igrali su cijelu utakmicu, ali su bili suzdržani kao i cijela momčad Sturma. Naročito to vrijedi za Vastića, za kojega se ističe da je bio previše sebičan i da je nakon ozljede još uvijek daleko od prave forme.

Znatno teže do pobjede je došao slavni Manchester. Grčki Panathinaikos je odlično započeo utakmicu, a samo zahvaljujući dekoncentriranosti Liberopoulosa i Warzyche nisu vodili već na poluvremenu. Vodeći gol postignut je tek u 48. minuti preko najboljeg strijelca Uniteda ove godine, Teddy Sherrnghama. Zasluženo izjednačenje stiglo je u 64. minuti, kada je Karagounis iz slobodnog udarca prevario Bartheza. Grci se povlače, a igrači Manchestera sve više stežu obruč. On je probijen tek u 81. minuti, kada je Scholes, nakon odbijenog udarca Silvestrea, pospremio loptu u mrežu. Isti igrač je u posljednjoj minuti prekrasnim lobom razriješio susret. Za Grke je nastupio i naš Goran Vlaović, zaigravši kao zamjena od 67. minute, a Danijel Šarić nije nastupio zbog kartona.

U skupini B dogodila su se dva pomalo iznenađujuća rezultata. Milan je samo remizirao sa Galatasarayom, a Paris je uvjerljivo poražen od Deportiva. No, moglo je biti i gore po “rossnere”, jer Turci su zahvaljujući golovima Jardela iz 39. minute i Hasana iz 41. minute, vodili na poluvremenu. U drugom dijelu su Milanezi zaigrali bolje i već na početku nastavka, u 48. minuti, Jose Mari je smanjio rezultat. No, Milan se i dalje mučio, a pogodak su postigli tek u 73. minuti, iz jedanaesterca, nakon igranja rukom. Precizan sa bijele točke je naravno bio Shevchenko. Zvonimir Boban ponovo je samo “grijao” klupu.

Kada igraju prvak Španjolske i vice-prvak Francuske onda je favorit gotovo uvijek prvak Španjolske. No, kada se uzme da je Paris SG, najslavnija francuska momčad, poražen na Parku Prinčeva od, izvan Španjolske ipam malo poznatog, Deportiva, tada se govori o iznenašenju. U slabom prvom poluvremenu jedini pogodak postigli su domaćini preko svojeg kapetana, Algerina, no glavni krivac je zapravo vratar Molina kojem je lopta, upućena sa 20-ak metara, prošla ispod ruku. U nastavku znatno bolji nogomet, ali i dominacija gostiju. Naybet je izjednačio u 64. minuti i to je bio početak kraja za Francuze. Do kraja su Turu Flores (70) i Makaay (90) potvrdili nadmoć Deportiva te donijeli tri vrijedna boda svojoj momčadi.