Vodeni sportovi

Krvavo protiv Jadrana

Igor Dragozetić • subota, 25.02.2006.

Nakon 14 odigranih kola prvog dijela Prvenstva Hrvatske u vaterpolu započela su natjecanja u Super ligi i Ligi za ostanak.

Prve utakmice Super lige donijele su oglede Mladosti i Jadrana te Juga i Mornara. Žapci su protiv Splićana odigrali tešku i neizvjesnu utakmicu. Već prva četvrtina nagovjestila je kako Jadran neće lako pasti. Naime gosti su nakon prve dionice susreta poveli s 3:2. Zagrepčani se bude u drugoj četvrtini te na poluvrijeme odlaze s prednošću 6:5. Slijede dvije neizvjesne i potpuno izjednačene četvrtine nakon kojih je Mladost ipak uspjela zadržati gol prednosti i doći do prve pobjede.

Nešto lakši posao imao je Jug. Iako su nakon prve dvije četvrtine imali zaostatak za Splićanima, na kraju su, pred svojom publikom, svladali Mornar 10:8. U prvom susretu Lige za ostanak POŠK je bio bolji od Šibenika 9:7 čime je na začelje pomaknuto Primorje koje je u Rijeci poraženo od Medveščaka.

Rezultati - Super liga (1. kolo): Mladost - Jadran SD 11:10
Jug CO - Mornar BS 10:8

Rezultati - Liga za ostanak (1. kolo): POŠK - Šibenik 9:7
Primorje EB - Medveščak 9:10