Šibenčanima dalmatinski derbi

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.03.2006.

Nakon tromjesečne stanke s natjecanjem su nastavili nogometni drugoligaši u obje skupine. Već na samom startu ovog dijela prvenstva igran je veliki derbi bivših prvoligaša Zadra i Šibenika u kojem su uspješniji bili Šibenčani i potvrdili dominaciju u južnoj skupini...

Najzanimljiviji dvoboj nakon zimske stanke igran je u Zadru. U Stanovima je gostovao stari rival Šibenik i odnio pobjedu 2:1. Zadrani su poveli u 51. minuti preko Šolića da bi ih u posljednjih 15 minuta uništio igrač s klupe Ante Rukavina. Prvo u 75. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru, poravnava na 1:1, a u sudačkoj nadoknadi potpisuje i konačnu presudu domaćinu. Susret je završen u ružnom tonu obzirom da su domaćini napali suca Janoševića kojem su zaštitu morali pružiti redari i policija.

Odličan ulazak u nastavak prvenstva bilježi Solin koji je pokraj Jadra svladao Croatiju Sesvete s 2:0. Vrlo brzo Solinjani su došli do visokog vodstva, a kada je isključen Mario Garba u 67. minuti, bilo je jasno kako bodovi ostaju u Solinu. Već nakon 12 minuta bilo je 2:0 za domaćina, a strijelci su bili Marin Vučemilović i Ivan Glavina.

Karlovac je u potpuno izmijenjenom sastavu u odnosu na jesenji dio dočekao Mosor. Momčad iz Žrnovnice bila je bolja i zasluženo je slavila s minimalnih 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Alen Runje u 69. minuti susreta.

Više od tisuću gledatelja okupilo se na Gospinom dolcu i proslavilo pobjedu Imotskog protiv Hrvatskog dragovoljca. Imoćani su slavili 2:0 pogocima Grubišića i Pinheira još u prvih 25 minuta.

Teško proljeće kao Karlovčane, očekuje i Siščane. Segesta je i u ovaj dio sezone startala porazom. Na gostovanju kod Novalje dobro se držala 85 minuta, ali tada primila pogodak. Sretni strijelac za Novalju bio je Hrvoje Tomić.

Marsonia je potpuno nadigrala Dilj i upisala pobjedu 1:0. Da je konačan rezultat bio i uvjerljiviji, ne bi bilo nezasluženo. Pobjedu Brođanima donio je Vjekoslav Martinović iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Za razliku od Marsonije, Bjelovar je potpuno razočarao. Na svom stadionu ugostio je Čakovec i upisao poraz 2:1. Poveli su Bjelovarci već u trećoj minuti pogotkom Ciglara nakon odličnog ubačaja Tokića, ali odlični gosti do kraja prvog dijela dolaze do poravnanja. Pogodak postiže Šoltić u 37. minuti. Konačnih 2:1 postavio je Novak u 83. minuti. Bjelovar je susret završio s desetoricom jer je u 86. minuti isključen Šola.

U 21 kolu koje je dosad odigrano najmanje su pokazali nogometaši iz Molva. Mladost je i u ovom kolu poražena i to na svom travnjaku od vrlo dobrog Grafičara. Dvostruki strijelac bio je veliki talent osječke škole nogometa Igor Ružak. Kod rezultata 0:1Gazdek je promašio jedanaesterac za domaćina.

Derbi kola igran je u Osijeku gdje je Metalac ugostio Vukovar. Slavili su gosti 1:0 pogotkom Maleckog u 65. minuti u slaboj, ali borbenoj utakmici.

Očekivanu pobjedu izborila je Koprivnica na svom travnjaku protiv Slavonije. Poveo je domaćin već u drugoj minuti preko Delića da bi gosti već u 14. minuti poravnali pogotkom Sadileka. Konačnih 2:1 postavlja Prpić u 52. minuti.

Druga HNL jug, 04. i 05.03.2006., 21. kolo:
Novalja - Segesta 1:0, Solin - Croatia Sesvete 2:0, Imotski Termin - Hrvatski dragovoljac 2:0, Karlovac - Mosor 0:1, Zadar - Šibenik 1:2, Naftaš Ivanić - Pomorac (odgođeno zbog snijega, novi datum 07.03.2006.).

Druga HNL sjever, 04. i 05.03.2006., 21. kolo:
Metalac - Vukovar '91 0:1, Graničar - Belišće 0:0, Koprivnica - Slavonija 2:1, Marsonia - Dilj 1:0, Bjelovar - Čakovec 1:2, Mladost Molve - Grafičar Vodovod 0:2.