Zimski sportovi

Raich do slalomske i ukupne pobjede

Branimir Korać • petak, 10.03.2006.

Prvi slalom u Shiga Kogenu pripao je Austrijancu Benjaminu Raichu. Raich je uz ovu pobjedu u slalomu došao i do ukupne pobjede u Svjetskom kupu obzirom da nad drugoplasiranim Walchhoferom koji ne vozi slalom ima više od 400 bodova prednosti. Iva Kostelić ovaj slalom završio je kao 15...

Odličnom prvom i mirnom drugom vožnjom Benjamin Raich uzeo je pobjedu u Shiga Kogenu. Nakon prve vožnje bio je u vodstvu s 28 stotinki prednosti nad drugoplasiranim sunarodnjakom Rainerom Schönfelderom, ali prvi pratitelji iz prve vožnje nisu najbolje reagirali u drugoj i Raich je osigurao pobjedu.

Slika 1 od 2.

Drugi je bio domaći skijaš Akira Sasaki koji mu se jedini uspio približiti i to završivši kao drugoplasirani sa 17 stotinki prednosti. Nakon prve vožnje Sasaki je bio na diobi šestog mjesta, a drugu poziciju donijela mu je vrlo agresivna druga vožnja.

Na pobjedničkom postolju završioo je i Kanađanin Thomas Grandi, osmoplasirani nakon prve vožnje, koji je slično kao i Sasaki odvezao odličnu drugu vožnju i izborio mjesto na postolju. Svega dvije stotinke iz Grandi plasirao se još jedan Kanađanin i to Michael Janyk na četvrtom mjestu.

Ivica Kostelić dosta rezervirano odradio je prvu vožnju i završio ju kao 20-oplasirani. Zaostatak za vodećim Raichom bio je sekundu i 32 stotinke i u drugoj vožnji uspio je nešto boljom vožnjom napraviti pomak. Na kraju je završio kao petnaestoplasirani sa sekundom i 46 stotinki zaostatka za pobjednikom.

Slika 2 od 3.

Drugi naš predstavnik u Shiga Kogenu, Dalibor Šamšal završio je prvu vožnju kao 45. što je sa zaostatkom od četiri sekunde i 75 stotinki bilo najslabije vrijeme prve vožnje.

Najveći pomak u drugoj vožnji napravio je Švicarac Marc Gini koji je s najboljim vremenom druge vožnje doskijao s 30. na 17. mjesto. Veliko razočaranje je Rainer Schönfelder koji je slabom drugom vožnjom posve upropastio dobar plasman i pao s drugog na deseto mjesto. Dvije loše vožnje spojili su Alois Vogl i Manfred Pranger koji su na kraju zauzeli ukupno 24. i 26. mjesto.

U noći s petka nma subotu vozi se i drugi slalom i to u jedan sat po hrvatskom vremenu prva vožnja, a u četiri sata po našem vremenu druga vožnja.