Zimski sportovi

Pärson se pobjedom približila Janici

Branimir Korać • srijeda, 15.03.2006.

Pobjedom u spustu u Aareu, Anja Pärson smanjila je zaostatak u ukupnom poretku Svjetskog kupa za Janicom Kostelić na 154 boda. Šveđanka je na svojoj stazi bila uvjerljivo najbrža na svim prolazima i zasluženo slavila ispred Lindsay Kildow...

Staza za ženski spust u Aareu bila je uistinu sjajno pripremljena i za razliku od skijaša nije bilo padova i odustajanja. Na treninzima uoči utrke Anja Pärson ostvarivala je najbrža vremena i bilo je za očekivati da će slaviti na samoj utrci. Od prvog prolaznog vremena vidjelo se kako je najbolje svladala stazu i u cilj je ušla s 30 stotinki prednosti ispred Lindsay Kildow.

Ova pobjeda Anji Pärson donijela je 100 novih bodova čime je smanjila zaostatak za Janicom Kostelić na 154 boda. Tri utrke do kraja Svjetskog kupa Janica i dalje ima prednost koja se čini nedostižnom, ali jedno odustajanje uz pobjedu Pärsonice maksimalno bi zakompliciralo situaciju stoga treba biti oprezan.

Slika 1 od 2.

Vezane vijesti

U utrku su najbolje ušle Talijanke koje su dugo imale vodstvo. Prvo je najbrže vrijeme dugo držala Elena Fanchini da bi ju smijenila Lucija Recchija. Tek po izlasku na stazu 15. skijašice po redu, Švicarke Fränzi Aufdenblathen, Talijanke su smijenjene na vrhu.

Nakon Aufdenblathen sjajno voze Nicole Hosp i Elisabeth Görgl koje preuzimaju vodstvo, a ispred njih probijaju se tek Pärson i Kildow.

Dva imena treba posebno istaknuti. Ukupna pobjednica spusta za ovu sezonu Michaela Dorfmeister vozila je svoj posljednji spust u karijeri i završila kao sedma. S druge strane, prvi seniorski nastup u spustu ubilježila je velika nada švicarskog skijanja, svjetska juniorska prvakinja u ovoj disciplini, Marianne Abderhalden.

U četvrtak se u Aareu vozi super-G skijaša i skijašica. Skijaši će kao i danas izaći na stazu u 9:30, a skijašice u 12:30. Nakon što je danas propustila nastup u spustu, Janica će voziti sutrašnji super-G.