Šibenčani i dalje u pobjedničkom ritmu

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.03.2006.

Započeo je play off i play out u južnoj drugoligaškoj skupini. U prvom kolu doigravanja domaćini su upisali stopostotan učinak...

Šibenčani su sve bliže povratku u prvoligaško društvo. I u Ligi za prvaka igraju odlično, a u prvom kolu doigravanja svladali su Naftaš Ivanić 2:1. Poveloi su domaćini već u 11. minuti nakon što je Alen Guć iskoristio pogrešku gostujuće obrane. U 56. minuti Šibenik ima 2:0. Najspretniji pred vratima Šepovića bio je ponovno Guć. Gosti uspijevaju tri minute kasnije smanjiti na 2:1 pogotkom Menzila s 11 metara nakon što je u šesnaestercu srušen Milašinović.

Croatia je u Sesvetama poptuno nadigrala Novalju i zasluženo slavila s 2:1. Od samog starta domaćin igra odlično i već u 11. minuti u šesnaestercu Novalje rušen je Štefančić i sudac Beljo pokazuje na jedanaesterac. Ipak, Ačkar ne koristi veliku priliku i ostaje 0:0. U 39. minuti novi jedanaesterac, ali ovaj put za Novalju. Burčul je koncentriraniji od Ačkara i Novalja vodi 1:0. Ipak, nekadašnji Zagrebov junior Zdravko Popović s dva pogotka radi preokret i daje domaćinu zaslužena tri boda.

U slaboj utakmici Pomorac je uz dosta muke svladao Imotski s minimalnih 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Tomislav Pirša u 48. minuti susreta, a ovom pobjedom Pomorac je ostao na sedam bodova zaostatka za poodmaklim Šibenčanima.

U Ligi za ostanak Zadar je očekivano svladao Segestu 2:0. Pojačanje iz Karlovca Saša Kajkut bio je dvostruki strijelac za pobjedu Zadrana protiv oslabljenih gostiju kojima je nedostajao solidni vratar Vedran Kovačević.

S istim rezultatom Mosor je svladao starog rivala Solina. Pogotke za Mosorane postigli su Bačak i Vukoja. Hrvatski dragovoljac također je upisao očekivanu pobjedu protiv Karlovca 3:1. Dvostruki strijelac bio je Švađumović, a jedan pogodak dodao je Sabljak. Strijelac za Karlovčane bio je Nikolić.