Petarda limunčića, Metalac pomogao Grafičaru

Petar Plevnik • subota, 18.03.2006.

U prvom susretu Lige za prvaka skupine sjever, Grafičar Vodovod uvjerljivo je svladao goste iz Koprivnice. U pobjedi limunčića od 5:1 istaknuo se Antonio Šarić sa četiri postignuta pogotka. U derbiju kola, Metalac je na gostovanju svladao Belišće sa 2:1, smanjivši tako prednost Belišćana nad Grafičarom na šest bodova...

Nakon što su u prošlom kolu, u susretu protiv Marsonije, doživjeli prvi poraz na domaćem terenu, igrači Grafičar Vodovoda u današnji su su susret od prve minute ušli sa namjerom da što prije dođu do tri boda. Tako je i bilo, budući da je dvama pogocima Antonija Šarića, već u prvih 10 minuta Grafičar imao vodstvo od 2:0, s kojim su domaćini i otišli na odmor.

U drugom dijelu susreta gosti iz Koprivnice uspijevaju uspostaviti terensku incijativu, ali unatoč tome, nakon nekoliko dobrih prigoda s obje strane, ponovno do pogotka dolaze domaćini, i to preko Šarića, koji u 58. minuti, atraktivno petom svladava gostujućeg golmana Rodića, za svoj hat-trick i vodstvo domaćina od 3:0.

Slika 1 od 2.

Gosti su do počasnog pogotka stigli u 65. minuti, kada je loše reagirao vratar domaćih Mutić, što koriste gosti i smanjuju na 3:1 preko Matića. Do kraja susreta, domaćini još dva puta uspijevaju svladati gostujućeg vratara Rodića. Najprije je napadač Osijeka na posudbi u Grafičaru, Igor Ružak, u 76. minuti prekrasnim pogotkom povisio na 4:1, da bi u posljednjim trenucima susreta Šarić svojim četvrtom pogotkom postavio konačnih 5:1.

Pobjeda Grafičara dodatno dobiva na težini budući da je u derbiju kola vodeće Belišće na domaćem terenu poraženo od osječkog Metalca sa 2:1, te se prednost Belišća u odnosu na drugoplasirani Grafičar "istopila" na šest bodova . U preostalom susretu Bjelovar je sa 2:1 svladao Vukovar '91.

U ligi za ostanak, uvjerljivo posljednjeplasirana Mladost iz Molvi iznenađujuće je odigrala 1:1 na gostovanju kod Marsonije, dok je Čakovec svladao Slavoniju sa 4:1. Sutra se sastaju Graničar - Dilj.

Liga za prvaka, 23. kolo: Grafičar Vodovod - Koprivnica 5:1, Belišće - Metalac 1:2, Bjelovar - Vukovar'91 2:1

Liga za ostanak, 23. kolo.: Marsonia - Mladost Molve 1:1, Čakovec - Slavonija 4:1