Kamen - Varteks: Dalićevi "klinci" u finalu

Petar Plevnik • srijeda, 05.04.2006.

Nakon 3:3 u prvom susretu, prije tjedan dana u Varaždinu, Varteks je danas u uzvratnom susretu polufinala Kupa, u Velikoj došao do pobjede od 2:1, nastavivši tako svoj niz pobjeda u Velikoj i plasiravši se u svoje četvrto finale ovog natjecanja...

Od samog početka susreta svega 400-tinjak gledatelja u Velikoj vidjelo je da je Varteks bolje ušao u susret. Prvu opasnost pred golom domaćina Varaždinci su stvorili već u četvrtoj minuti, kada je pokušaj centaršuta Ivana Jolića zamalo završio u golu vratara domaćih Ivice Matasa. Nagovještaj vodstva domaćih došao je u sedmoj minuti, kada je ponovno na sceni bio Jolić, ovaj put loše zahvativši loptu nakon centaršuta Benka.

Do zasluženog vodstva Varteks je stigao u 10. minuti, kada se nakon duplog pasa sa Pokrivačem Milan Pavličić sjurio u 16-erac domaćina i udarcem u suprotni kut svladao nemoćnog Matasa.

Slika 1 od 1.

Ni primljeni pogodak nije uspio trgnuti domaćine, koji su i dalje djelovali potpuno bezopasno. Štoviše, Varaždinci su u 25. minuti došli i do drugog pogotka. Vratar domaćih Matas nespretno je reagirao na udarac Jerteca, što koristi Jolić te iz odbijanca gura loptu iza linije gola, što potvrđuje i pomoćni sudac Krmar, signalizirajući da je lopta prešla gol liniju. O tome kako je izgledala igra domaćina u prvom dijelu dovoljno govori i podatak da su pred kraj prvog dijela prvi navijači počeli napuštati stadion u Velikoj.

U drugom dijelu trener domaćina Ivica Matković pokušao je izmjenama prodrmati svoju momčad, no bez većeg uspijeha. Varaždinci su bez problema kontrolirali susret te su preko Benka u 84. i Posavca u 86. minuti propustili prigodu riješiti sve dvojbe oko finalista.

I onda, kada su već i najzagriženiji domaći navijači izgubili nadu, pri samom kraju susreta Veličani su umalo došli do preokreta. Prvo je u 88. minuti nadu domaćinima vratio mladi Zelenika, smanjivši vodstvo Varteksa. Najveću prigodu da dođu do pogotka za 2:2, koji bi ih odveo u finale, domaćini su imali u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada je Sivonjić, sa šest metara loše zahvatio loptu i propustio matirati već svladanog golmana gostiju Koprića.

Tako je pomlađena i financijskim problemima pogođena momčad Varteksa na kraju pomalo sretno, ali više nego zasluženo, došla do finala Kupa, pothvata koji je prije početka sezone malo tko mogao prognozirati, dok s druge strane Veličani mogu žaliti za prigodom Sivonjića u posljednjim trenucima susreta.