Cedevita skoro do preokreta, Borik crna mačka Splićana

Branimir Korać, Bruno Blumenschein • srijeda, 19.04.2006.

Zagreb je u Trnskom u četvrtom kolu Lige za prvaka ugostio Cedevitu i skoro u završnici kompromitirao sve što je dobro napravio u 30 minuta. Ipak, na kraju su uspjeli slaviti 90:87 i upisati drugu ligašku pobjedu. Borik je i treći puta ove sezone bio bolji od Splita. Nakon tri startne pobjede Splićani su u Jazinama poraženi 82:71...

Zagreb zakomplicirao dobitnu situaciju

Slika 1 od 2.

Cedevita je i četvrti puta ove sezone poražena u Ligi za prvaka. U susretu četvrtog kola sa Zagrebom gubila je sredinom susreta 24 poena razlike i činilo se kako će momčad Rudolfa Juga doživjeti težak poraz. No, u drugom dijelu nošeni Krasićem i Primorcem vraćaju se i umalo rade iznenađenje.

Vezane vijesti

Devet minuta do kraja susreta Zagreb je imao plus 20, a na kraju je Cedevita imala priliku tricom izboriti produžetak. Krasić s 28 poena predvodio je strijelce Cedevite i većina akcija u drugom dijelu išla je upravo preko njega. Nino Primorac dodao je 23 poena, a Cliff Hawkins 21. Kod Zagreba najbolji je bio Ivica Marić s 18 poena (pet trica) dok je Joško Garma dodao 15.

Splićani ne znaju s Borikom

Split je u Zadar doputova u goste Boriku s tri pobjede. No, Borik je u prethodna dva susreta bio bolji od Splićana i gosti su s razlogom upozoravali kako nisu favoriti.

Vrlo brzo postalo je jasno kako im Borik uopće ne leži. Domaćin je držao utakmicu u neizvjesnosti do samog kraja, a u završnici je i potpuno potopio Splićane i na kraju slavio s relativno visokih 11 poena prednosti.

Najbolji kod Borika bili su Rok Stipčević s 23 poena, Ive Ivanov sa 16 i Tomislav Dražović s 15 dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Duane Woodward s 24 poena. Franko Kaštropil dodao je 14 poena i 12 skokova.