Leeds – Real Madrid 0:2 (Hierro 66, Raul 68)
Anderlecht – Lazio 1:0 (Radzinski 84)

SKUPINA D
Bayern Munchen – Lyon 1:0 (Jeremies 55)
Spartak Moskva – Arsenal (Marcao 29, 50, Titov 77, Robson 80 – Silvinho 2)

Anderlecht i moskovski Spartak nastavili su s iznenađenjima u Ligi prvaka. Svladali su europske divove Lazio i Arsenal, a vrlo blizu iznenađenju bili su i nogometaši Lyona, koji su gostovali na Olimpijskom stadionu u Munchenu.

Već popodne, po dobrom starom običaju, prvi su svoju utakmicu odradili nogometaši Spartaka. Ali, ako svladate slavne topnike sa Highburya sa uvjerljivih 4:1 i pritom ih još nadigrate ne može se reći da ste samo odradili susret. No, počelo je loše za domaćine, već u 2. minuti je Henry napravio sve, a Silvinho doveo Arsenal u vodstvo. Teren je bio izuzetno težak, samo nekoliko sati prije susreta padao je snijeg, a začudo na uvjete su se bolje priviknuli Englezi. Mogli su tako i povećati svoje vodstvo, ali su Ljungberg, Kanu i Henry bili neprecizni. Malo po malo, Rusi preuzimaju inicijativu i u 29. minuti započinju preokret. Dvaput su igrači Spartaka pokušali ugroziti Manningera, ali je lopta i dalje ostala u njihovom kaznenom prostoru, sve dok je Marcao nije pospremio u mrežu za izjednačenje. Sa rezultatom 1:1 se otišlo na odmor, a igra Wengerovog sastava se raspala u 50. minuti kada je obrana Engleza slabo reagirala, što je iskoristio ponovo Marcao te još jedan “otpadak” pospremio u mrežu. Spartak je nastavio pritisak, a Titov i Robson su potvrdili pobjedu.

U drugoj utakmici skupine je u vrlo lošoj utakmici Bayern jedva svladao Lyon. Ključni detalj utakmice zbio se u 55. minuti, kada je Jeremies glavom pucao, a igrač obrane Lyona, Mueller, skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Taj gol ih je malo probudio i vratar Lyona se u nekoliko navrata iskazao odličnim obranama. S druge strane Lyon je najbolju prigodu imao u 72. minuti kada je Kahn fenomenalno obranio “volejčinu” Brecheta. Sve u svemu blijeda utakmica u Munchenu pa se s pravom može reći da se Spartak, odličnom igrom i još boljim rezultatom prometnuo u možda i prvog favorita skupine. Jer, Arsenal, Bayern i Lyon nisu momčadi koje se ne mogu pobijediti.

Anderlecht je nastavio odličan europski niz te su zahvaljujući super golu Radzinskog iz 84. minute, odnijeli sva tri boda najskupljoj europskoj momčadi, rimskom Laziju. Pobjeda je, mora se priznati, bila potpuno zaslužena jer je Lazio igrao prilično loše, a Anderlecht je znalački iskoristio loš dan Rimljana. Utakmica je bila tvrda, borbena, a viđeno je sedam žutih kartona i jedan crveni, za koji se pobrinuo Stanković, nagazivši nekoga od obrambenih igrača domaćina, u trenucima kada su gosti već bili u minusu jednog gola. Besnik Hasi, nekadašnji igrač Dinama i Samobora, sjajno je dodao loptu u strelovitu kontru do Kanađanina Radzinskog, a ovaj potonji je preciznim udarcem svladao Peruzzija.

Jedini favorit koji je sigurno prošao srijedu bio je Real Madrid. “Kraljevi” su u vatrenom ambijentu Elland Roada razriješili susret u samo dvije minute. Figo je u 66. minuti nabacio za glavu kapetana, Hierra, a samo dvije minute kasnije je “pukla” kontra koju su Gutti i Raul jednostavno realizirali. Krenuli su domaćini angažirano u utakmicu, ali osim vratnice na samo početku nisu imali pretjerano mnogo prigoda. Realovci su igrali smireno i čekali svoju prigodu, koju su zahvaljujući vlastitom iskustvu i neiskustvu domaćina znali iskoristiti te sasvim zasluženo odnose puni plijen sa Otoka. Prvi je to poraz OLearryeve momčadi u 12 europskih nastupa na domaćem terenu, a kako u sljedećem kolu gostuju kod ranjenog Lazija, zasigurno im ovaj poraz teško pada. Ipak, mladu i totalno nepredvidljivu momčad Leeda ne treba prerano otpisivati niti prije odlaska u “vječni” grad.