Benitez poslao vratara u vezni red

Marin Vuković • nedjelja, 30.07.2006.

U pripremnoj utakmici između Liverpoola i Kaiserslauterna koja je odigrana u Lihtenštajnu menadžer Redsa Rafael Benitez odlučio se na zaista nesvakidašnji korak, ubacivši vratara u vezni red svoje momčadi...

Pri rezultatu 2:2 u 79. minuti ove prijateljske utakmice ozlijedio se Luis Garcia, ostavivši Beniteza u mukama budući da je dotad u igru ubacio sve raspoložive igrače pa mu je na klupi ostao tek vratar Jose Reina. Liverpoolov menadžer donio je rijetko viđenu odluku i ubacio Reinu u vezni red svoje momčadi, gdje je ovaj odigrao posljednjih desetak minuta susreta.

Ako ste pomislili da se pričuvni vratar Liverpoola nije snašao, prevarili ste se. Upravo je Reina do kraja utakmice bio najveća prijetnja po vrata Kaiserslauterna, poslavši loptu u 82. minuti tek nekoliko centimetara pored vratnice, a četiri minute kasnije i preko grede. Nema sumnje da se 2800 gledatelja dobro zabavljalo svjedočeći prvoj, a vrlo vjerojatno i posljednjoj utakmici Josea Reine u veznom redu Liverpoola.

Kaiserslautern je na kraju ipak došao do pobjedničkog pogotka, a tri minute prije kraja postigao ga je Marcel Ziemer, kojemu je to bio drugi pogodak na utakmici. Strijelci za Liverpool bili su Craig Bellamy i Luis Garcia.