Rangersi preokretom spasili bod

Marin Vuković • subota, 05.08.2006.

Nakon pobjede u gostima u prošlom kolu, Glasgow Rangersi to isto nisu uspjeli ponoviti na svom stadionu. U debiju pred svojim navijačima novi menadžer Paul Le Guen morao se zadovoljiti sretnim remijem s Dundee Unitedom...

Nakon sat vremena igre Rangersi su bili u zaostatku od dva pogotka i sve je mirisalo na to da će Dundee United kući otići s velikim plijenom s Ibroxa. Do prvog pogotka gosti su došli lijepim udarcem Noela Hunta u 15. minuti i tu su prednost održali do poluvremena. U 56. minuti Christian Kalvenes povisio je na 2:0 i tko zna kako bi utakmica završila da Le Guen nije sjajno reagirao i u igru ubacio Chrisa Burkea.

Ovaj mu se odužio pogotkom odmah u sljedećoj minuti što je Rangerse dovelo na korak od izjednačenja. Naš Dado Pršo igrao je od samog početka i ponovno ponio kapetansku traku, no baš kao i ostali njegovi suigrači promašio je nekoliko izglednih prilika te je zamijenjen slovačkom prinovom u Rangersima Filipom Sebom.

Vezane vijesti

Napadačke ambicije Rangersa u potjeri za novim pogotkom isplatile su se desetak minuta prije kraja utakmice, iako domaći na izjednačujućem pogotku mogu uvelike zahvaliti Stevenu Robbu, obrambenom igraču Dundee Uniteda. Netom nakon ulaska u igru nespretno je reagirao i svladao vlastitog vratara za konačnih 2:2.

Novi prvoligaš St. Mirren nastavlja s početkom sezone iz snova. Nakon pobjede u gostima u prvom kolu, danas su pred svojim navijačima s 2:0 kući ispratili Motherwell. Pogotkom Suttona u 17. minuti te autogolom Quinna početkom drugog dijela domaći su osigurali pobjedu kojom su postali i najugodnije iznenađenje u dosad odigrana dva kola.

Nakon odličnog prvog dijela i vodstva od 1:0, Hibernian je sve prokockao i dopustio Kilmarnocku da se vrati u utakmicu i slavi s 2:1. Strijelac iz prvog kola Dean Shiels zatresao je mrežu domaćih u 30. minuti i tom prednošću Hibsi su otišli na odmor. U nastavku Kilmarnock se vraća pogocima Nisha i Naismitha i odnosi sva tri boda.

Maksimalnih šest bodova iz dva kola ima i Falkirk koji je na svom travnjaku minimalno svladao Dunfermline, dok su Aberdeen i Inverness C.T. odigrali neodlučeno 1:1.

Škotski Premiership, 2. kolo, 05.08.2006:
Glasgow Rangers - Dundee United 2:2, St. Mirren - Motherwell 2:0, Kilmarnock - Hibernian 2:1, Falkirk - Dunfermline 1:0, Aberdeen - Inverness C.T. 1:1.