Škoti škrti i na golovima

Marin Vuković • subota, 12.08.2006.

Nakon trećeg kola u škotskom Premiershipu više nema momčad s maksimalnim brojem osvojenih bodova. Nakon pobjeda u prve dvije utakmice, bodove su u ovom kolu prosuli Hearts, St. Mirren i Falkirk, a škotsku nogometnu subotu obilježila je i kronična neefikasnost...

St. Mirren je imao odličan početak sezone. Kao novaci u Premiershipu u prva su dva kola ubilježili pobjede i barem tjedan dana imali sjajan pogled sa samog vrha ljestvice. Unatoč odličnom početku, teško je bilo vjerovati da pobjednički niz mogu nastaviti na Celtic Parku, na gostovanju kod aktualnog prvaka.

Celtic je slavio s uvjerljivih 2:0, iako su i gosti imali svoje prilike, a posebno se to odnosi na gredu koju je pogodio Simon Lappin iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu. Domaći su poveli nakon pola sata igre golom Stephena McManusa, koji je iskoristio neodlučnost gostujućeg vratara Smitha i korner Shunsukea Nakamure glavom pretvorio u pogodak.

Krajnji rezultat od 2:0 postavio je Stilian Petrov u 65. minuti i to bi mogao biti posljednji pogodak ovoga igrača za Celtic, budući da je izrazio svoju želju da napusti klub do kraja prijelaznog roka i pronađe klub u engleskom Premiershipu.

Da će ova sezona predstavljati pravu muku za Motherwell dokazao je Aberdeen koji je odnio sva tri boda s gostovanja na Fir Parku. Nakon tri odigrane utakmice Motherwell nema niti boda i čvrsto je usidren na dno Premiershipa. Za tri boda Aberdeena najzaslužniji je Darren Mackie koji je postigao oba pogotka, po jedan u svakom poluvremenu.

Ove dvije utakmice ujedno su i jedine na kojima je danas bilo pogodaka, jer u preostala tri današnja susreta mreže se nisu zatresle niti jednom. Hearts se očito nije uspio oporaviti od poraza u trećem pretkolu Lige prvaka gdje su u posljednje dvije minute utakmice ispustili prednost nad grčkim AEK-om i sada na uzvrat u Grčku putuju s minimalnim izgledima da će ove sezone vidjeti elitno Uefino natjecanje. Domaća publika izviždala je igrače Heartsa iako nisu izgubili današnji susret s Falkirkom. Čak štoviše, osvojenim bodom Hearts je izbio na čelo Premiershipa, no gledatelji nisu bili zadovoljni viđenim.

Isti krajnji ishod, bez pogodaka, imala su i preostala dva susreta. Hibernian je izvukao bod na gostovanju kod Invernessa C.T., a remizirali su i Kilmarnock i Dundee United. Sutra se sastaju Dunfermline i Glasgow Rangers.

Škotski Premiership, 3. kolo, 12.08.2006.

Celtic - St. Mirren 2:0, Motherwell - Aberdeen 0:2, Hearts - Falkirk 0:0, Inverness CT - Hibernian 0:0, Kilmarnock - Dundee United 0:0.