Crveni Babića, Banović za "peticu"

Vedran Stilin, Mario Lešković • subota, 12.08.2006.

Početak nove bundesligaške sezone nije donio lijepe vijesti za hrvatskog reprezentativca Marka Babića koji je u susretu domaćeg Bayera iz Leverkusena i novog prvoligaša Aachena (3:0) dobio crveni karton u 80. minuti. Uz taj dvoboj treba spomenuti i iznenađujuće visoku pobjedu Nurnberga u Stuttgartu (3:0), a svakako treba spomenuti i asistencija Ivice Banovića kod sva tri gola. HSV i Schalke su na svojim terenima izvukli samo bod protiv Arminije odnosno Eintrachta...

U susretu Borussije M´gladbach protiv novog prvoligaša Energiea pobijedio je domaćin pogocima u drugom poluvremenu. U 50. minuti poveli su domaći pogotkom Svenssona udarcem glavom nakon kornera. U 59. minuti igrač Energiea Aidoo napravio je najveću moguću štetu kada ruši napadača Klugea za što dobija drugi žuti tj. crveni karton, a Neuville sa 11 metara vara Piplicu i time riješava utakmicu. Mladi hrvatski reprezentativac Stiven Rivić igrao je od 66. minute.

Susret između ekipa Schalke 04 i Eintrachta završio je podjelom bodova iako je Schalke imao više šansi, posebice nakon vodstva 1:0, za što je zaslužan Altintop u 30. min. U nastavku utakmice (50') Lincoln je promašio udarac sa bijele točke čime je svojoj momčadi otežao nastavak susreta. No gosti se vraćaju u utakmicu u 73. minuti kada gol postiže Amantidis i na vrućem terenu kući odnose bod.

HSV je u susret protiv Arminie ušao ispražnjen nakon iscrpljujuće utakmice u kvalifikacijama Lige prvaka i jedva je izvukao bod nakon neočekivanog vodstva gostiju preko Eiglera u 31. minuti. Velikim zalaganjem uspjeli su izjednačiti u 67. min. preko Sanoga.

Najveće iznenađenje prvog kola sigurno je pobjeda Nurnberga kod Stuttgarta i to visokim rezultatom 3-0. Sve je krenulo u 37. min. kada gosti stižu u vodstvo preko Vitteka, a posao dovršavaju Schroth i Saenko. Od naših igrača u redovima Nurnberga Banović je odigrao odličnu utakmicu i asistirao kod sva tri pogotka, dok je Leon Benko igrao od 85. min. kada je zamijenio strijelca prvog pogotka Vitteka.

Leverkusen je u susretu prtiv Aachena pobijedio s čistih 3:0 uz dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani. Marko Babić ovu utakmicu neće pamtiti po dobrom jer je ušao u 72. min. a već u 80. završio je nastup i to na neželjeni način jer je dobio crveni karton.
Nakon crvenog kartona gostujućeg igrača Nichtera u 22.minuti, domaći su riješili utakmicu s tri pogotka. Strijelci su bili Ramelow, Castro, Rolfes, tako da Babićev karton nije imao nikakav utjecaj na krajnji rezultat.

Još je kao domaćin Mainz pobijedio Bochum rezultatom 2-1. Utakmica je bila riješena nakon pogodaka Damma u 39. minuti i Azaougha u 71.. iz jedanaesterca, dok je Zdebel samo smanjio u 86.minuti.

Bundesliga, 1. kolo, 12.08.2006.

Bayer Leverkusen - Aachen 3:0, HSV - Arminia 1:1, Mainz - Bochum 2:1, Borussia M. - Energie Cottbus 2:0, Schalke - Eintracht 1:1, Stuttgart - Nurnberg 0:3.