Stuttgart uspješan s devetoricom, Bayern rutinski

Petar Plevnik • nedjelja, 20.08.2006.

U nedjeljna dva ogleda drugog kola njemačke Bundeslige gosti su zabilježili oba dvije pobjede. Stuttgart je na gostovanju kod Arminije došao do prvih ovosezonskih bodova, unatoč činjenici da je susret završrio s devet igrača, dok je Bayern rutinski slavio na gostovanju u Bochumu...

Nakon pobjede protiv dortmundske Borussije, na otvaranju ovogodišnje Bundeslige, Bayern je došao do sva tri boda i na prvom ovosezonskom gostovanju, u Bochumu. Unatoč ne odveć uvjerljivoj igri, pogocima Makaaya u 42. i Lahmau 65. minuti, Bavarci su došli do sva tri boda, dok je strijelac za Bochum bio Fabio Junior u 52. minuti.

Gledatelji u Bielefeldu svjedočili su puno uzbudljivijem susretu. Prvi su u vodstvo dosli gosti iz Stuttgarta, nakon što je Meira, nakon udarca iz kuta, bio najviši u skoku te glavom matirao vratara Arminije Heina.

Prava uzbuđenja započela su u drugom dijelu, točnije u 65. minuti, nakon što je Stuttgartov Mekiskanac Osorio skrivio 11-erac, zaradivši pritom isključenje. Siguran izvođač s bijele točke bio je Ahanfouf. Ipak, unatoč igraču manje gosti samo sedam minuta kasnije ponovno dolaze u vodstvo, nakon brze kontre koju je u pogodak pretvorio Cacau.

Ni vodstvo Stuttgarta nije trajalo predugo. Naime, tri minute nakon pogotka Cacaua, Bohme pogađa za 2:2. Kada je još Stuttgartov Da Silva u 80. minuti zaradio drugi žuti karton, ostavivši svoju momčad sa devetoricom, malo tko je pomislio da će gosti iz Bielefelda otići neporaženi. Upravo suprotno, Cacau se u 82. minuti, svojim drugim pogotkom, pretvara u junaka susreta i donosi Stuttgartu prvo ovosezonsku pobjedu.