Olympiakos - Liverpool FC 2-2
Parma - TSV 1860 München 2-2
PSV Eindhoven - PAOK 3-0
RCD Espanyol - FC Porto 0-2

Većina od 16 parova Kupa Uefe bit će odlučena u drugim utakmicama. Tijesni rezultati i velika borba gotovo u svim ogledima dokaz su da više u bubnju nema "padobranaca". Sa zadovoljstvom možemo konstatirati da je naš Osijek u grupi klubova koji su stekli vrlo dobru zalihu pred uzvrat. "Sigurni" za proljeće u Europi čine se Barcelona, Porto i PSV, a lijepu prednost za 14 dana će braniti i Osijek i Bordeaux. Sve ostalo je - neizvjesno.

Najveći triler odigravao se u Leverkusenu, gdje je domaći Bayer odigrao "samo" 4:4 s atenskim AEK-om. Robert Kovač i Boris Živković odigrali su svih 90 minuta za domaćine, Kovač je bio i strijelac trećeg pogotka za privremeno vodstvo 3:2. Zvonimir Soldo je svih 90 minuta sudjelovao u gostovanju svog Stuttgarta u Rotterdamu, kao i Andrej Panadić, čiji je Hamburger SV poražen u Rimu kod vodeće momčadi Serije A. Toliko potrebnu pobjedu za koliki - toliki povratak samopouzdanja izborila je Barcelona u Bruggeu i tako prekinula niz pobjeda belgijske momčadi, koji traje već 13 prvenstvenih kola.

Golijada je bila i u Nantesu, gdje su domaćini uspjeli pobijediti, iako su gubili 2:3, a remi je spasio i Olympiakos protiv Liverpoola, budućeg kluba Igora Bišćana, pogotkom u posljednjoj minuti. 1860 München je u zadnjih 10 minuta okrenuo vodstvo Parme od 2:0 u ugodan remi 2:2, a najlošije je od njemačkih klubova prošao Werder (Ivica Banović nije igrao), koji je poražen od zahuktalog Bordeauxa. Još u utorak Hertha i Inter remizirali su bez pogodaka, a Glasgow Rangers i Kaiserslautern igrat će tek narednog tjedna.