Split CO - Svjetlost: Veliki pomak "žutih"

Bernard Jurišić • subota, 06.05.2006.

Splitski košarkaši ostvarili su uvjerljivu pobjedu nad Svjetslosti iz Slavonskog Broda 101:81. Veliki pomak za splitske "žute" je činjenica da su domaće pobjede počeli rješavati gotovo rutinski...

Slika 1 od 2.

Svjetlost bez svog prvog imena Hrvoja Kovačevića nije djelovala kao težak zalogaj stabilnoj splitskoj momčadi. Što se Lige za prvaka tiče, naravno. Bez velikog naprezanja, "žuti" su stigli do svoje šeste pobjede, kojom sve više zakucavaju svoju poziciju za doigravanje.

Nakon "natezanja" u prvih petnaestak minuta, veća prednost domaće momčadi stigla je s ulaskom Manovića, koji je drugu četvrtinu završio s četiri pogođene trice. Na poluvrijeme su "žuti" otišli s 14 poena prednosti (49:35).

Brođani nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti ni u drugom dijelu, tek su spustili prednost na 60:51, krajem treće četvrtine. No serija Millagea brzo je vratila visoku prednost domaćinima.

Slika 2 od 3.

Do kraja su oba trenera dala šansu svim svojim igračima, a osim splitske mladosti, valja zabilježiti i solidan nastup 15-godišnjeg Kovača, najmlađeg igrača Lige za prvaka.