Zadar - Borik: Boriku malo nedostajalo za senzaciju

Bruno Blumenschein • subota, 06.05.2006.

Rijetki su vjerovali da Borik može toliko zagorčati život Zadru. Osmo kolo Lige za prvaka je pokazalo da je i to moguće, a Zadar se provukao da ne upiše i četvrti poraz u osam susreta. Spasio ih je Todor Gečevski, Dean Oliver, a u Boriku su nezadovoljni i sudačkim odlukama u posljednjem napadu...

Igrala se 38. minuta, Zadar je imao prednost od pet poena (64:59) kada se probudio Rok Stipčević i zakomplicirao sve svom Zadru. Ubacio je Borikov organizator igre prvu tricu minutu prije kraja, Zadrani nisu iskoristili idući napad da bi Stipčević ponovno zabio dalekometni šut za 64:65 i nevjericu u Jazinama koje su navijale protiv Zadra!

Samo 25 sekundi je dijelilo Borik od velike pobjede, a još bliže su bili nakon što Zadar ponovno promašuje šut, međutim ukazao se Gečevski koji nakon skoka u napadu pogađa za 66:65. Stipčević je još jednom uzeo loptu, krenuo u prodor gdje ga zaustavlja Dean Oliver. Reakcija publike i većine novinara je bila - "zašto nije svirana osobna pogreška?", ali suci su ostali nijemi. Oliver je nakon brzog prekršaja Borika pogodio dva slobodna bacanja, a novu šansu, ovaj put za produžetke osam sekundi prije kraja ima Ivo Pavić čiji šut ne prolazi kroz obruč Zadra i Vlado Vanjak je mogao odahnuti.

Borik se predstavio u odličnom svjetlu i pokazao jačem gradskom klubu kako se željom i požrtvovnošću može nadoknaditi nedostatak u visini ili kvaliteti. Zadar je većinu susreta bio u prednosti, na poluvremenu su imali 34:30, a na kraju treće četvrtine 51:48. Serijom 7:0 dolaze i do "plus 10" (58:48), ali se Borik vraća preko Ive Ivanova (10 poena). Kod Zadra je najbolji bio Jakov Vladović, koji je već nakon tri četvrtine imao 16 poena na svom kontu.