Brodosplit na bod od titule

Bernard Jurišić • nedjelja, 21.05.2006.

U natjecanju bez manekenki, lažnog glamura, bez foliranja, previjanja, krađe vremena i navijačkih nereda, ali s čistim i vrhunskim nogometom za istinske zaljubljenike u ovu igru, odigrana je prva utakmica finala Hrvatske malonogometne lige...

Split je još jednom svjedočio istinskom prazniku malog nogometa. U prvoj finalnoj utakmici, pred krcatim tribinama male dvorane SC Gripe (oko 1.500 gledatelja, još stotinjak ih je ostalo vani) susrele su se dvije najbolje hrvatske momčadi. Brodosplit Inženjering pobijedio je Gospić s 3:1 i potreban mu je samo bod u jednoj od moguće dvije sljedeće utakmice u Gospiću da bi vratio titulu prvaka u svoje vitrine.

U čvrstoj, pravoj finalnoj utakmici Splićani su vješto kažnjavali propuste gospićke momčadi, koja je više imala loptu u nogama, ali njezini pucači danas nisu imali naštimane ciljnike.

Vezane vijesti

Splićane su u vodstvo doveli njihovi Brazilci, najprije Serginho Sobral u 8. minuti prvog, nakon toga Jose Gellson da Silva u 8. minuti drugog dijela. Na 3:0 povisio je Robert Jarni u 31. minuti, nakon akcije Despotovića i Serginha.

Uslijedio je veliki pritisak Gospićana, koji je urodio tek počasnim pogotkom Enesa Hajdarevića u 34. minuti. Druga i eventualna treća utakmica finala igraju se 26. i 27. svibnja u Gospiću.

Treba spomenuti i sjajnu atmosferu na krcatim tribinama, na kojima su se izmiješali i splitski i gospićki navijači bez i najmanjeg incidenta. Domaći navijači srdačnim su pljeskom dočekali gostujuće igrače, posebno burno pozdravivši ikonu hrvatskog malog nogometa Nikolu Tomičića i Splićanina Duju Bajruševića, koji nastupaju u dresu Gospića.

Za sve one koji zaista vole nogomet, žele uživati u prezentacijama pravih majstora i ponovno osjetiti ono najčišće i najljepše što ovaj sport može pružiti, pozivamo vas da sljedeće sezone u svoj raspored ubilježite neku od utakmica HMNL. Vjerujte - nećete požaliti i sigurno ćete se vratiti.