Gospićani se spasili senzacionalnim završetkom

Bernard Jurišić • subota, 27.05.2006.

Spektakl malog nogometa u Hrvatskoj otišao je do vrhunca neizvjesnosti - majstorice u finalu doigravanja. Samo šest sekundi prije kraja druge finalne utakmice, Gospić je bio u izgubljenoj poziciji, a Brodosplit je brojio sekunde do naslova prvaka. A onda se sve preokrenulo...

Nakon pobjede 3:1 u prvoj finalnoj utakmici u Splitu, Brodosplit Inženjering dijelilo je samo šest sekundi do vraćanja titule prvaka države u svoje vitrine.

U novoj uzbudljivoj utakmici, rezerviranoj samo za one čvrstih živaca i snažnog srca, Gospićani su pogotkom Brazilca Maceda, samo šest sekundi prije kraja susreta, pobijedili 6:5 i osigurali majstoricu u svojoj dvorani, koja se igra u subotu.

Splićani su povegli preko Serginha u 2. minuti, preokret donosi Grdović pogocima u 12. i 13. minuri. Džafić iznednačuje u 18. minuti na 2:2, što je bio rezultat poluvremena.

U drugom dijelu - drama. Gospićani preko Maceda (24.) i Hajdarevića (31.) dolaze do dva pogotka prednosti, no i Brodosplitu je bilo potrebno tek nešto više od minute za povratak u utakmicu (Serginho u 31., Osibov u 33. minuti).

Robertino Grdović svojim trećom pogotkom donosi Gospićanima novu prednost tri minute prije kraja, no već nakon polaska s centra, Splićani izjednačuju na 5:5 trećim pogotkom Serginha Sobrala.

Ovaj rezultat bio je dovoljan Brodosplit Inženjeringu za naslov prvaka, a Gospićani u posljednjoj minuti vuku posljednji potez - vade vratara i ostaju s igračem više u napadu. Rizik je umalo bio poguban dvadesetak sekundi prije kraja, no Despotović propušta odličnu prigodu u kontri osigurati naslov Brodosplitu.

Gospićanima ostaje dovoljno vremena da prenesu loptu u polje Splićana, Brazilac Jerry Galvao Macedo pogađa za 6:5 i donosi pravu erupciju oduševljenja domaćim navijačima i svojoj momčadi osigurava majstoricu.