Brodosplit vratio krunu!

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 29.05.2006.

Sezona u HMNL završila je na najljepši i najuzbudljiviji mogući način - majstoricom u finalu doigravanja. Nakon što su Splićani pobijedili u prvoj utakmici 3:1, Gospićani im uzvratili sa 6:5, igrala se odlučujuća utakmica u dvorani u Gospiću...

Brodospli Inženjering po 4. put u svojoj povijestio osvojio je dvostruku krunu i tako još jednom potvrdio ulogu najtrofejnijeg i najbolje organiziranog hrvatskog malonogometnog kluba, kojem je ovo bio 11. trofej otkako se igraju hrvatska natjecanja.

U majstorici za naslov prvaka u Gospiću, Splićani su pobijedili domaći Gospić s 3:2. Splićane je u vodstvo od 2:0 doveo Senudin Džafić pogocima u 8. i 26. minuti.

Splićanin u gospićkim redovima Duje Bajrušević s dva pogotka u 30. i 32. minuti vratio je utakmicu u egal, no kapetan splitske momčadi Ivica Osibov pogotkom u 35. minuti donosi pobjedu i titulu prvaka Brodosplit Inženjeringu.

Momčad trenera Mate Stankovića ove je sezone zaista pokazala najviše. Klub je doveo dvojicu iznimno kvalitetnih Brazilaca, koji su uz iskusne Jarnija, Osibova, Despotovića, Podlipeca i ostale, postavili Brodosplit Inženjering na višu razinu od ostalih klubova u ligi.

Hrvatska malonogometna liga i ove je sezone dokazala svoju kvalitetu i garantirala uzbuđenja svim istinskim ljubiteljima nogometa koji su dolazili na tribine. Ligom su dominirali splitski klubovi, što je potvrdilo Split kao centar malog nogometa u Hrvatskoj.

Dvorana u Splitu vrlo često je puna do posljednjeg mjesta, mali nogomet u gradu pod Marjanom zaista je došao na visoku razinu. To dokazuje i informacija da će naredne sezone u prvoligaškom društvu igrati čak četiri splitska kluba, jer se Brodosplit Inženjeringu, Mejašima Innecto i Torcida Chigri priključio i najbolji drugoligaš, Inero.