Drama u Mađarskoj

Bernard Jurišić • nedjelja, 04.06.2006.

Mađarsko nogometno prvenstvo jedno je od posljednjih u Euopi koje je dočekalo svoj završetak. Ovog vikenda i Mađari su konačno dobili prvaka, ali posljednje kolo donijelo je pravu dramu...

U posljednje kolo Ujpest i Debrecen ušli su bodovno poravnati, s po 65 bodova. Ujpest je na "neutralnom" terenu, na nacionalnom stadionu Ferenc Puskas pred 15.000 gledatelja dočekao Fehervar i trebala mu je pobjeda za povratak titule u svoje vitrine nakon osam godina.

Slika 1 od 1.

No, Fehervar je šokirao brojne domaće navijače na nacionalnom stadionu i pobjedom 3:1 donio titulu - Debrecenu. Iako je s igračem manje (isključen Rajczi u 42. minuti) Tisza doveo Ujpest u vodstvo u 63. minuti, gosti su izveli preokret i torpedirali nade domaćina pogocima Csizmadije (69.), Nagyja (79.) i Horvatha (90.).

Igrači Ujpesta su teško prihvatili poraz, pa su utakmicu završili s 9 igrača (isključen i N. Toth u 80.).

Debrecen je svoj dio posla obavio uvjerljivo, pobijedivši pred 11.000 gledatelja Lombard s 4:1, pogocima Sandora (20.), Brnovića (43.), Halmosija (57.) i Bogdanovića (80.).

Momčad trenera Attile Supke tako je po drugi put u povijesti, drugu godinu zaredom, osvojila naslov prvaka Mađarske i sljedeće godine će opet pokušati u kvalifikacijama Lige prvaka.