Elbasani grabi prema Maksimiru

Dario Dodić, Petar Plevnik • utorak, 11.07.2006.

Odigran je nama najzanimljiviji ogled prvog pretkola Lige prvaka. U albanskom Elbasanu istoimeni je klub minimalno slavio protiv litavskog Ekranasa. Ipak, rezultat nije odraz pravog stanja na terenu jer je Elbasani mogao postići još poneki pogodak...

Albanski je prvak stekao minimalnu prednost u prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka protiv Ekranasa. Domaćini su tijekom većeg dijela susreta dominirali, ali što zbog nemoći u napadu, što zbog odličnog litavskog vratara nisu uspjeli doći do pogotka.

U prvome je dijelu pomalo začuđujuće albanski trener ostavio na klupi dvojicu svojih ponajboljih napadača, Daniela Xhafu i Artima Shaqirija.

Vezane vijesti

U početnih 45 minuta domaćini nikako nisu uspjeli slomiti otpor Ekranasa, a u 57. minuti napokon je u igru ušao i Xhafa, U posljednjih 20-ak minuta igre domaćini su napadali s čak četvoricom napadača, što se isplatilo u 75. minuti kada je upravo Xhafa donio pobjedu Elbasaniju.

U preostalim današnjim susretima najuvjerljiviji je bio prvak Farskih otoka, B36, slaviši sa pomalo iznenađujućih 3:0 na Malti, dok su vrijedne pobjede na gostovanjima zabilježili slovenski i makedonski predstavnici, HIT Gorica odn. Rabotnički.