Modri bez pobjede u završnom ispitu

Dario Dodić • srijeda, 12.07.2006.

Nedostatak svježine još je jednom koštao momčad Josipa Kužea pobjede. Istina, prijateljski susret protiv Sochauxa upravo je s tom namjerom i dogovoren, kako bi se utvrdili nedostaci u Dinamovoj igri...

Iako su domaćini od samog početka krenuli po pobjedu, Modri su stvarali prigode i to iz opasnih kontranapada. Vratar francuskog prvoligaša Teddy Richert bio je primoran u prvih 15 minuta čak dva puta intervenirati. Posebno je raspoložen bio Eduardo da Silva, za kojeg Sochauxova obrana nije pronašla adekvatno rješenje.

Upravo je Eduardo prelijepim pogotkom doveo Dinamo u vodstvo u 17. minuti, a s minimalnom prednošću maksimirskog sastava otišlo se na odmor. Kao što je i najavio novopečeni trener Sochauxa Alain Perrin u drugom je dijelu izmijenio svih 11 igrača. Odličnog napadača Birsu zamijenio je Jaouad Zairi i upravo je on režirao izjednačujući pogodak za Sochaux u 65. minuti. Zairi je jednostavnom akcijom duplim pasom izigrao obranu Modrih i zatresao mrežu za 1:1.

Igra Dinama u drugom se poluvremenu usporila, kao izravan učinak umora igrača. Bilo je sve više netočnih dodavanja, dobro uštimani vezni red iz prvog poluvremena više nije djelovao toliko uštimano, pa su Kužeovi igrači pokušali usporiti igru. To im naravno nije pošlo za nogom, pa je uslijedila već spomenuta kazna preko Zairija.

Iako umorni, Modri su mogli doći do pobjede u samoj završnici susreta, no umjesto u mreži Da Silvin je udarac odsjeo na vratnici.

Bio je ovo posljednji prijateljski susret Dinama, Modri se sutra vraćaju u Zagreb. Predstoji im Superkup s Rijekom, a nakon toga 2. pretkolo Lige prvaka s boljim iz dvoboja Elbasani - Ekranas.

Sochaux - Dinamo 1:1 (0:1).