Ciboni derbi, Zagreb hvata Zadrane

Branimir Korać • srijeda, 17.05.2006.

U derbiju 11. kola A-1 Lige za prvaka Cibona je u Jazinama bila bolja od Zadra 81:77. I nakon 11 kola Zagrepčani su neporaženi dok je Zadar ušao u dodatne probleme obzirom da mu je Zagreb sve bliže i prijeti mu oduzimanjem i treće pozicije...

Zagreb je potpuno nadigrao Cedevitu u drugih 20 minuta i upisao pobjedu. U prvom dijelu bili su bolji domaćini dok je drugo poluvrijeme pripalo Zagrebu koji je pobjedom 80:73 došao na šest pobjeda kao i trećeplasirani Zadar. Najbolji kod Zagreba u ovom susretu bili su Marić sa 17 i Mance s 15 poena dok su Cedevitu predvodili Vučković s 20 i Primorac sa 14 poena.

Split se osvetio Boriku za sve poraze ove sezone i pregazio ga na Gripama 95:56. Nadahnuti domaćin već na poluvremenu imao je plus 20 i sve je bilo jasno. Gostima iz Zadra ništa nije polazilo za rukom, šut im je bio na 35 posto i u takvom slučaju oni teško pobjeđuju. Na kraju je završilo 39 poena prednosti za domaćina, a moglo je biti i uvjerljivije. Kod Splita istakli su se Kedžo s 22 i Woodward sa 17 poena dok je goste predvodio kao jedini dvoznamenkasti Mrva s 15 poena.

A-1 Liga za prvaka, 17.05.2006., 11. kolo:
Zadar - Cibona 77:81, Cedevita - Zagreb 73:80, Split CO - Borik Puntamika 95:56.