Zadar - Cibona: Cibona neporažena i nakon Jazina

Branimir Korać • srijeda, 17.05.2006.

Cibona je pobjednički niz nastavila i u Jazinama gdje je svladala aktualne prvake Zadrane 81:77. Ovom pobjedom Cibona je 99 posto osigurala poziciju broj jedan uoči doigravanja, dok je Zadar došao u poziciju da mu visi i treća pozicija obzirom da je Zagreb omjerom poravnat...

U Jazinama je bilo daleko od one paklene atmosfere. Radni dan, slabiji rezultati Zadra u posljednje vrijeme, sve je to utjecalo na posjetu i na atmosferu u dvorani.

Cibona je početak utakmice prespavala i Zadar je vrlo brzo došao do 13:3. Desetak razlike domaćin drži do kraja prve četvrtine, a na početku druge Zadar radi 7:0 i odlazi na najviših 31:15.

Nakon ovog furioznog početka Zadra, kreće velika serija Cibone. U četiri minute Cibona radi 20:2 i preokreće rezultat i to su bili ključni trenuci susreta. Zadar nije uspio zadržati visok ritam s početka susreta, Cibona se uspjela vratiti iz ponora i to je presudilo da u ostatku meča imaju psihološku prednost koja im je na kraju i donijela pobjedu.

U drugom dijelu po prvi puta osjetnije vodstvo stvaraju gosti koji na početku posljednje četvrtine odlaze na 67:61, a sa četiri poena Skelina imaju i 72:64. Nakon dvije vezane pogreške Markote Zadar smanjuje na 78:72, a kasnije tricom Sesara dolazi i na 76:75, svega poen zaostatka.

U posljednjoj minuti susreta Cibona vodi 78:77, Zadar ima napad, ali 30 sekundi prije kraja Gečevski promašuje čisti zicer. Nakon brzog prekršaja Penn ubacuje jedno bacanje za 79:77, a 13 sekundi prije kraja Juby Johnson promašuje otvorenu tricu, ponovno slijedi brzi prekršaj nakon kojeg Marcelić ubacuje dva bacanja za kraj priče i konačnih 81:77. Oliver je pokušao ubaciti tricu za smanjenje vodstva, ali nije bio precizan i Cibona ipak zasluženo slavi.

Kod Cibone najbolji su bili Penn s 24 poena i osam skokova te Skelin i Kus s po 11 poena. Kod Zadra Sesar i Čolak po 16 poena.