Mario se ponovno čudesno vratio

Branimir Korać • četvrtak, 18.05.2006.

Mario Ančić definitivno zaslužuje titulu najvećeg fightera na ATP Touru. Posljednjih tjedana nekoliko mečeva čudesno je preokrenuo, a taj trend nastavio je i u osmini finala Hamburga gdje je u nekoliko navrata bio na koljenima protiv Jamesa Blakea, ali se uspio vratiti...

Zemlja je čudna podloga i sve do posljednjeg poena mogući su preokreti i veliki povratci. Mario Ančić to zna najbolje jer nakon što je u Rimu praktički u svakom meču visio i vraćao se, nastavio je slično i u Hamburgu. Osjetio je to kao posljednji peti nositelj Amerikanac James Blake koji je dva puta servirao za meč i dva puta ga je Ančić uhvatio.

Slika 1 od 2.

U prvom setu Mario je imao dosta problema sa servisom i nakon dva breaka na početku seta našao se u zaostatku. Blake je igrao vrlo dobro i taj set uzeo sa 6:4 za 42 minute.

U drugom setu Amerikanac uzima Mariju servis također na samom startu kod 1:1 i drži prednost sve do završnice. Na 5:4 servira za meč, ali Ančić vraća izgubljeni servis i kod 6:5 za našeg igrača, radi novi break koji mu donosi set.

Dekoncentracija sredinom trećeg seta na 3:3 ponovno daje prednost Blakeu koji ju ponovno ne uspijeva konkretizirati. Vrlo slična situacija kao u prethodnom setu. Kod 5:4 Blake servira za meč, Ančić odlazi do 0:40 i vraća se u meč. Do tie-breaka obojica drže svoje servise, a u 13. igri Ančić s lakih 7:3 odlazi u četvrtfinale.

Tamo ga čekaju neugodan protivnik Nikolaj Davidenko. S Davidenkom se susretao pet puta i ubilježio tri pobjede i dva poraza. Na zemljanoj podlozi igrali su dva puta. 2000. godine u Zagrebu Ančić je slavio s teških 2-1, a 2004. godine u St. Pöltenu Davidenko je bio uspješniji sa 6:4, 7:5.

ATP Masters Series Hamburg, 18.05.2006., osmina finala:
Mario Ančić (Hrvatska, 12) - James Blake (SAD, 5) 4:6, 7:5, 7:6(3), Ferrer (ESP, 16) - Ferrero (ESP) 6:2, 6:4, Stepanek (CZE, 15) - Soderling (SWE) 6:3, 6:2, Mirnji (BLR) - Simon (FRA, Q) 6:3, 6:2, Robredo (ESP, 8) - Mathieu (FRA) 6:3, 6:3, Acasuso (ARG) - Grosjean (FRA) 7:5, 6:4, Verdasco (ESP) - Gonzalez (CHI, 7) 3:6, 6:2, 6:3, Davidenko (RUS, 4) - Nieminen (FIN, 13) 6:1, 6:3.