Phoenix okrenuo 1-3 protiv Lakersa

Bruno Blumenschein • nedjelja, 07.05.2006.

Phoenix Sunsi su sinoćnom pobjedom protiv Lakersa 121:90, uspjeli preokrenuti zaostatak od 1-3 u prvom krugu doigravanja i tako postali osma momčad u povijesti NBA lige koja je to uspjela...

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 121:90 (4-3)

Očekivala se neizvjesna sedma utakmica, raspoloženi Kobe Bryant i napetost do posljednjih sekundi, ali je to bila lagana pobjeda Phoenixa, koji je demonstrirao svoju, brzu košarku s pregršt kontra napada i laganih koševa. "To je bila naša najbolja košarka. Svi igrači su odlično odgrali, nikoga ne bih mogao izdvojiti.", zadovoljan je bio Phoenixov trener Mike D'Antoni.

Utakmicu karijere i rekordnih 26 poena u playoffu je imao Leandro Barbosa uz fenomenalan šut (10/12), Boris Diaw je zabio 21 poen, dodao devet asistencija i šest skokova, a Shawn Marion imao double double učinak (14 koševa i 10 skokova) za (pre)laganih 31 poen razlike.

Nismo još niti spomenuli Lakerse, ali tako su izgledali i sinoć u Phoenixu- nevidljivo, odnosno bolje reći negledljivo. Bryanta je Raja Bell, povratnik nakon suspenzije od jedne utakmice limitirao na 24 poena (8/16 šut), a tek Luke Walton je nešto odigrao i ubacio 16 poena. Ostatak momčadi je imao 17/50 šut iz igre, a prvi razigravač Lakersa, Smush Parker u posljednje tri utakmice ima šut sedam od 37.

Već nakon prve četvrtine je bilo 17 koševa razlike za Sunse, a drugo poluvrijeme je bila tek formalnost protiv Lakersa, koji nisu ličili na momčad koja je vodila 3-1. "Šteta što nismo mogli pružiti bolju igru u odlučujućoj utakmici.", izjavio je tek Phil Jackson, koji ne zna za poraz u doigravanju nakon što vodi 3-1 u seriji, ali i to se vjerojatno moralo prekinuti.

Phoenix u ponedjeljak igra prvu utakmicu polufinala Zapada protiv druge momčadi iz Los Angelesa, Clippersa, koji su u prvom krugu izbacili Denver Nuggetse.