Gospićanke prvakinje Hrvatske

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.05.2006.

Prije nešto više od tjedan dana Šibenik Jolly JBS spremao je veliko slavlje, imao 2-0 u finalnoj seriji PH za košarkašice, ali tada Gospićanke rade veliki preokret i uzimaju naslov. U petom susretu finala u svojoj dvorani slavile su s uvjerljivih 80:61...

Gospić Croatia Osiguranje prvak je Hrvatske za sezonu 05/06. Gospićanke su u finalnoj seriji gubile od Šibenika 2-0, upisale dva uvjerljiva poraza i činilo se kako će Šibenčanke s lakoćom do naslova. No, odličnom igrom u naredna tri susreta izabranice Vlade Brkljačića rade preokret i donose naslov u Gospić.

Peta utakmica igrana je u Gospiću i slobodno možemo reći da je odlučena već nakon tri minute. Gospić je krenuo silovito poveo 15:2 i nakon toga gošće iz Šibenika nisu više uspjele uhvatiti rezultatsku ravnotežu. Utakmicu su započele prenervozno, gubile su previše lopti i tako pomogle domaćim igračicama.

U drugoj četvrtini razigrala se Ivona Bogoje i Šibenik uspijeva smanjiti ispod deset poena zaostatka i dolazi na 25:17. No nada u povratak traje kratko. Kreće Jolovska koja predvodi veliku seriju Gospića za bijeg na 39:22 te do poluvremena i na plus 19. U prvom dijelu Jolovska je ubacila 14 poena i bila najefikasnija kod domaćina.

Šibenik drugo poluvrijeme otvara borbenije i zahvaljujući dobroj igri Abrlić i Bogoje potkraj treće četvrtine smanjuje na 59:47, ali kao i u dotadašnjem dijelu utakmice, svako njihovo smanjenje rezultata poticalo je novu seriju borbenih Gospićanki koje ponovno odlaze na 20 poena prednosti.

Dovršiti utakmicu bio je rutinski posao za Gospić. Nervozne gošće u želji za što bržim povratkom u utakmicu previše griješe i tako pomažu Gospiću u održavanju prednosti.

Na kraju 80:61 pokazuje ipak pravo stanje stvari na parketu. Šibenik je potpuno podbacio i Gospić nošen bučnim navijačima dolazi do pobjede.

Briljirala je Marianna Raguž s 21 poenom i sjajnom obranom nad najboljom šibenskom igračicom Sandrom Popović. Elena Jolovska dodala je 19 poena, a borbena veteranka Slavica Luketić 12 poena. Kod gošći potpuno su podbacile najvažnije igračice Sandra Popović i Vanda Baranović-Urukalo.